Ugunsdzēsēji piektdien dzēsuši 22 kūlas ugunsgrēkus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki aizvadītajā diennaktī dzēsuši 22 kūlas ugunsgrēkus, aģentūra LETA uzzināja VUGD.

Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks reģistrēts Limbažu novada Alojas pagastā, kur pērnā zāle dega 2000 kvadrātmetru platībā. Citviet kūla degusi nelielās platībās. 

Visvairāk izsaukumu uz kūlas ugunsgrēkiem bijis Vidzemē un Rīgas apkārtnē - pa sešiem gadījumiem.

Kūlas dedzināšana ir aizliegta, tomēr katru pavasari ievērojami VUGD resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji dzēš degošo kūlu, kādam var būt nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti pērnās zāles ugunsgrēku dzēšanā.

Aizvadītajā gadā 1532 kūlas ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki un vēl divi cieta, nodega 47 ēkas un izdega 10 600 hektāri Latvijas zemes. Šogad reģistrēti jau 85 kūlas ugunsgrēki.

Jau ziņots, ka kūlas dedzināšana ir sodāma rīcība un maksimālais sods fiziskām personām sasniedz pat 700 eiro. Turklāt par kūlas ugunsgrēkiem tiek informēts arī Lauku atbalsta dienests. Ja ir degusi kūla, zemes īpašniekiem tiek samazināts Eiropas Savienības platību maksājums.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēmis 80 izsaukumus - 43 uz ugunsgrēku dzēšanu, tostarp 22 uz kūlas ugunsgrēkiem, 21 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.16.10 glābēji saņemts izsaukumu uz Dienvidkurzemes novada Dunalkas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu mūra ēkā, kas dega 300 kvadrātmetru platībā un bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. Plkst.22.07 paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.20.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Ropažu novada Garkalnes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamajā mājā. Dega pirmā stāva garāža 70 kvadrātmetru platībā, otrais stāvs 70 kvadrātmetru platībā un jumts 80 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst.2.04 naktī.

Savukārt plkst.22.18 ugunsdzēsēji saukti uz Rūjienas ielu Valkā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva balkonā dega sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 15 cilvēki. Plkst.23.30 ugunsdzēsēji darbu notikuma vietā pabeiguši.

Plkst.23.16 saņemts izsaukums uz Talsu novada Mērsraga pagastu, kur dega koka divstāvu dzīvojamā māja 80 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbu laikā cieta viens ugunsdzēsējs, kurš pēc mediķu apskates darbu notikuma vietā turpināja. Plkst.3.28 ugunsgrēks likvidēts.Foto: Evija Trifanova/LETA