Ugunsgrēks Alojas novadā nopostījis fermu

Zemnieku saimniecībā “Vecgundegas” jau sešus gadus saimnieko brālis un māsa - Jānis un Baiba. Aizvadītās ceturtdienas vakarā izcēlās ugunsgrēks vienā no fermām, pāris stundu laikā nopostot nojumi ar saimniecībai nepieciešamo tehniku un teju visu slaukšanas zāli.

Jānis Balodis, Z/S “Vecgundegas” īpašnieks stāsta, ka darbu beidzis astoņos vakarā, aizbraucis mājās, pēc stundas zvanīja cilvēki, kas teica, ka visa ferma ir liesmās. “Kā es pirmais ierados, centos, kas vēl nojumēs bija, teļi un buļļi, dabūt ārā, lai pēc iespējas mazāk cietušo,” viņš pauž.

Liesmas plosījās aptuveni 300 kvadrātmetru lielā platībā. Ugunsdzēsēji un vietējie iedzīvotāji cīnījās visu nakti, un tikai desmitos no rīta uguns tika pievarēta.

“Visa fermas konstrukcija ir bojāta un jāmaina. Pašlaik, kur nav bojāta, cilvēkiem nav bīstami, tajā galā tiek slaukts. Šis gals, kur tika slaukts, tas ir pilnīgi bojāts. Un, galvenokārt, jau fermas traktori ir pilnībā nodeguši un, protams, viss saistībā ar to - instrumenti, atslēgas, nu, kā jau novietnē, kur remontē,” stāsta Jānis Balodis.

Jānis Balodis ReTV ziņām uzsver - svarīgākais darbs bija glābt jaunos telēnus, kuri atradās slaukšanas zālē, nepieļaut liesmu izplatīšanos otrā fermas daļā, kas kalpo kā lopiņu mītne. Jāpiebilst, divus dzīvniekus nav izdevies glābt. Kad nelaime tika novērsta, nācās izvērtēt sekas, noteikt nākamos rīcības soļus.

Saimnieki nav nolaiduši rokas - tagad domā, kā dzīvot tālāk. “Uzreiz jau ir grūti aptvert, no kura gala sākt,” tiek pausts.

Kamēr ugunsgrēka cēlonis vēl tikai tiek skaidrots, saimnieki ar kaimiņiem un radiem kopīgi nostiprinājuši jumtu ēkas drošākajā daļā, kā arī pārveidojuši to par pagaidu slauktuvi, lai atgūtu kaut cik normālu dienas ritmu. Jānis atklāj - līdzcilvēku atbalsts šobrīd ir ļoti nepieciešams.

Darāmā kūts atjaunošanā vēl ir daudz, tāpēc jaunie saimnieki būs pateicīgi ikvienam, kas atbalstīs un palīdzēs atgriezties normālā ikdienas ritmā.


Foto: Pixabay.com