Ugunsgrēks atņem mājas divām ģimenēm

Piedzīvota kārtējā ugunsnelaime, atņemot mājas vairākiem cilvēkiem. Kādā dzīvojamā mājā Augšdaugavas novada Šēderes pagastā šorīt izcēlās paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks. Laimīgas sagadīšanas kārtā neviens no mājā mītošajiem necieta, tomēr divas ģimenes palika bez iedzīves un pajumtes. Viena no tām ir daudzbērnu ģimene.

Ugunsgrēks divstāvu dzīvojamā mājā izcēlās agri no rīta. To pirmā pamanījusi mājas otrā stāva iedzīvotāja Svetlana, viņa stāsta: “Pēc četriem no rīta, vēl gultā esot, pamanīju, ka ārā ir pārāk gaišs. Kad piegāju pie loga, tad pamanīju, ka kaimiņiem verandā kaut kas deg. Pamodināju vīru un izskrēju dauzīt pie logiem kaimiņiem. Pamodināju kaimiņus un vēlāk aizskrēju uz dzīvokli glābt vismaz dokumentus.”

No mājas piebūves nekas pāri nav palicis. Daudzbērnu ģimene, kuru pamodināja kaimiņiene, priecīga, ka varēja izglābties, jo piebūvē, kas dega, bija ieejas durvis. Cietusī Olga atceras notikumus: “Vīrs pieleca kājās, pamodināja bērnus citās istabās. Atvēra durvis, bet uguns viņam iesitās sejā. Sapratām, ka jāglābjas caur otru ieeju.”

Tajā brīdī drēbes mugurā bija tikai mazākajiem bērniem. Palīgā steidzās arī kaimiņiene Tatjana no blakus mājas: “Izskrēja kaili, nācu palīgā un iedevu drēbes. Centos mazināt šoka stāvokli.”

Daudzbērnu ģimenes mamma stāsta, par laimi šo nelaimi nenācās piedzīvot visiem bērniem. Dzīvoklī liesmas vispirms izplatījās vecāko bērnu istabā, kuri šonakt palika izglītības iestādes kopmītnēs. Gāzes baloni atradās abu dzīvokļu attālākajos stūros un tos paspēja iznest ugunsdzesēji. VUGD Latgales reģiona brigādes dienesta sektora operatīvais dežurants Andris Studāns stāsta: “Notikumu lokālizācija notika nedaudz vairāk kā trīs stundu laikā un astoņos septiņpadsmit ugunsgrēks tika lokālizēts.”

Degšanas platība kopumā sasniedza 125 kvadrātmetus. Dzēšanas darbi pilnībā tika pabeigti tikai ap pusdienas laiku. Pagaidām cietušie apmetušies pie radiem un draugiem. Augšdaugavas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Jeļena Krjaukle norāda: “Sociālajā dienestā griezusies bija pagaidām viena ģimene. Daudzbērnu ģimene, kurā ir pieci bērni. Mēs viņiem nodrošināsim krīzes pabalstu vienas minimālās valstī noteiktās algas apmērā.”

Kā norāda sociālā dienesta darbiniece, pašvaldībai ir arī iespēja izmitināt nelaimē cietušos, un viena no ģimenēm jau vērsās ar lūgumu pēc patvēruma.


Foto: LRT+