Ugunsgrēks Gudeniekos izdzēš divas dzīvības

Ap vieniem dienā savu darbu Gudenieku pagasta Krastu mājās beiguši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki. Postošais ugunsgrēks likvidēts. Uz to izsaukums tika saņemts stundu pēc pusnakts.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pārstāvis Hilārijs Lazda pauž: “Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg māja 150 m2 platībā. Tai ir iebrucis jumts un nesošās konstrukcijas. Veicot ugunsgrēka dzešanas darbus, konstatēja, ka notikumu vietā ir divas bojāgājušas personas.”

Krastu mājas ir pašvaldības īpašums, kurā bija apdzīvoti divi dzīvokļi – vienā mita bojāgājušais 34 gadus vecais Jevgēņijs, otrā viņa tēvs. Pie Jevgēņija iepriekšējā vakarā bija viesojušies paziņas. Arī viens no viņiem gāja bojā liesmās. Ēka atrodas ceļa malā, bet atstatus no citām, tāpēc liesmas uzreiz nav pamanītas. Kad tās ieraudzīja blakus saimniecībā mītošie Jevgēņija radinieki, liesmas jau bija apņēmušas visu māju. Izdevies izglābt tikai vienu cilvēku.

Kuldīgas novada sociālais dienests sniegs finansiālu atbalstu cietušajiem un bojāgājušo ģimenēm, kas paredzēts šādos gadījumos.

Ligita Bergmane, sociālā darbiniece, saka: “Par dzīvokli tiks risināts jautājums. Pagaidām palicis pie dēla mājās. Cilvēkam tiks piešķirts pabalsts pamatvajadzību nodrošināšanai, lietu iegādei. Sadegusi visa iedzīve - nav nekā. Basām kājām, ar to, kas mugurā, vīrs izvilkts no uguns. Tiks risināts jautājums ar psihologa palīdzību.”

Kas notika naktī, kāpēc izcēlās liesmas, to šobrīd skaidro Valsts policijas darbinieki. Izpētīta notikuma vieta, lai noskaidrotu, vai nav bijusi ļaunprātīga dedzināšana.

Valsts policija Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova skaidro: “Šobrīd notiek darbs ar lieciniekiem - vīrieti, kurš izglāba mājas iemītnieku un pašu izdzīvojušo, kā arī aculieciniekiem. Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 186. panta 3. daļas par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, ja tās rezultātā iestājusies divu vai vairāku cilvēku nāve.”

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā atzīst, ka šis gads ir traģisks ar ugunsgrēkos bojā gājušajiem – cietusi 81 persona, bet dzīvību zaudējuši 43 cilvēki.


 Foto: LETA, Ivars Soikāns