Ugunsgrēks Rīgā izdzēš astoņu cilvēku dzīvības

Agri no rīta izcēlās ugunsgrēks Rīgā, Merķeļa ielā 8, kurā bojā gāja astoņi cilvēki, 24 tika evakuēti, bet seši smagā stāvoklī nogādāti slimnīcā. Patieso uguns nelaimes iemeslu atbildīgie dienesti pagaidām vēl skaidro.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz Merķeļa ielu 8 saņēma plkst. 4.43. Uguns nelaime bija izcēlās ēkas sestajā stāvā, hostelī - telpās, kur iepriekš veikta nelikumīga pārbūve. Tieši tas arī krietni apgrūtināja glābēju darbu.

VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Jānis Grīnbergs saka: “Izveidotas izmitināšanas vietas - vairāk nekā 30 telpas. Apgrūtināja iekļūšanu uzstādītās dzelzs durvis ar koda atslēgu - prasīja laiku, lai noskaidrotu kodu. Kad to noskaidroja, darbs varēja sākties sekmīgāk.”

Glābēji notikuma vietā atrada astoņus bojā gājušus cilvēkus, savukārt mediķu rokās tika nodotas astoņas personas, sešas no tām nogādātas medicīnas iestādēs.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta priekšniece Liene Cipule pauž: “Divas uz apdegumu centru, četras saindējušās ar dūmiem un apreibinošo vielu iespaidā uz Gaiļezeru, vidēji smagā stāvoklī.”

Notikuma vietā strādā arī Valsts policijas eksperti. Par notikušo ierosināts kriminālprocess, aizturēto pagaidām gan nav. Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Grišins uzskata, ka šajā gadījumā būtu piemērojams pants par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu. “Gadījumā, ja šis pārkāpums izraisījis divu vai vairāku cilvēku nāvi, tad tas par sevišķi smagu noziegumu un brīvības atņemšana līdz astoņiem gadiem.”

Jāteic, ka šī vieta jau vairākus mēnešus bijusi Rīgas pašvaldības policijas redzes lokā, kura to vairākkārt apsekojusi, tāpat arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas šajā vietā vairākkārt mēģinājušas iekļūt lai veiktu ugunsdrošības pārbaudes.

Plašāku stāstu, vai dūmu detektori un automātiskās ugunsgrēku atklāšanas trauksmes sistēmas spēj glābt dzīvības, skatieties šovakar ReTV Ziņās 19.00 un 21.00!


Foto: santa.lv