Ukrainā mediķu auto nopostīja mīna, ventspilnieki saziedo jauniem auto

Kaspars Ašnevics ir ventspilnieks, kurš šonedēļ realizēja savu vislabāko nodomu: nosūtīt palīdzību mediķiem Ukrainā. Mērķtiecīgi uzrunājot ikvienu sev tuvumā, aicinot saziedot naudas līdzekļus, lai nopirktu ātrās medicīniskās palīdzības automašīnu ukraiņu ārstiem, kam šāda transporta karadarbības dēļ vairs nav, rasta iespēja nopirkt divas automašīnas.

Viena no ventspilnieku saziedotajām automašīnām nokļūs Žitomirā, kur mediķu auto nopostīja mīna, bet otra šorīt izbrauca Bahmutas virzienā. No Ukrainas pienāk informācija, ka dažviet neatliekamās palīdzības autmašīnas ārstiem nav pat vairākus mēnešus. Šorīt 6.00 no rīta, no Ventspils uz Ļvivu izbrauca neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna, kam pie stūres Kaspars Ašnevics.Ventspilnieks vairs nespēj saskaitīt, cik reizes viņš braucis Ukrainas virzienā, tomēr šoreiz viņam jānogāda īpaši vērtīgs sūtījums - tā ir atrās medicīniskās palīdzības automašīna karavīriem Bahmutā.

Ventspilī dzīvopjoša kara bēgle no Odesas Ludmila Atanasova stāsta: “Kaspars tik ļoti ticēja, ka dega ar visu sirdi par šo ideju. Protams, mēs pievienojāmies un noticejām, ka to var izdarīt. Mēs katrs pievienojāmies ar to, ar ko varējām. Bet Kaspars ar šo ideju dzīvoja. Negulēja. Gaidīja un meklēja.”

Kaspars uzsver, ka pēc savas pārliecības ir pacifists, taču notikumi Ukrainā ne viņu, ne viņa draugus nespēj atstāt vienaldzīgus. Sākumā vesti kara bēgļi, vēlāk uz protezēšanu Latvijā ievainotie ukraiņu karavīri un tad Kaspars ar domubiedru palīdzību nolēma Ukrainai nosūtīt tehniku, ko gaida katrs ievainotais kara skartaja zemē. Kaspars stāsta: “Viņiem vajag. Viņiem tā gaidītāju rinda ir ļoti liela. To pirmo mašīnu no Žitomiras, viņi gaidīja , jo pazaudēja Ziemassvētkos. Nu, mēs esam saņēmuši un viņi saka, ka gaida vairāk par visu pasaulē!”

Par ventspilnieku, Ventspils novada ļaužu, vairāku kristīgu draudžu, tostarp Amerikas savienotajās valstīs dzīvojošo, saziedotajiem līdzekļiem divu mēnešu laikā izdevies iegādaties divas automašīnas. Pirmā ventspilnieku saziedotā automašīna tika nopirkta par 15 tūkstošiem eiro, diemžēl, tehnisku problēmu dēļ, transporta līdzeklim bija nepieciešams remonts, kas tiek veikts ārpus Latvijas. Otrā automašīna tika nopirkta Norvēģijā jau par puscenu un ar emigrācijas latviešu palīdzību un iesaistīšanos tā šodien ir ceļā uz Ukrainu. 

Lai sagatavotos tālajam ceļam šonedēļ Ventspilī vēl tika veikti pēdējie remontdarbi, ar vietējo uzņēmēju palīdzību piepildīta bāku ar degvielu, bet Ventspilī dzīvojošie automašīnā līdz pat griestiem sakrāva savus ziedojumus - no frontes ir izskanējis lūgums pēc saliekamajiem tūristu krēsliem, līdzekļiem un sprejiem pret odiem un ērcēm. Kastēs ir konservi, Latvijas saldumi karavīriem un arī Latvijas karogs. Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstiem Žitomirā un Bahmutā, pateicoties Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem, pēc dažām dienām būs iespēja nokļūt tur, kur ārstu gaidot skaita sekundes.