Ukraina noraida saistību ar it kā notikušo dronu uzbrukumu Putina Kremļa rezidencei

 Lai arī Krievija apgalvo, ka naktī noticis uzbrukums ar diviem droniem autoritārā līdera Vladimira Putina Kremļa rezidencei un ka tas bijis Ukrainas "terorakts", Ukraina saistību noraidījusi, bet ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens paudis skepsi par Maskavas apgalvojumiem.

Ukraina nav saistīta ar naktī trešdienu it kā notikušo divu bezpilota lidaparātu uzbrukumu Krievijas prezidenta Vladimira Putina Kremļa rezidencei, paziņojis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska preses sekretārs Serhijs Nikiforovs.

Tikmēr Blinkens trešdien atzina, ka ar lielu skepsi raugās uz visiem Krievijas apgalvojumiem, nostāju paužot pēc Maskavas apsūdzībām, ka Kijiva uzbrukusi Kremlim ar droniem.

"Esmu redzējis šos ziņojumus. Es nevaru tos apstiprināt. Mēs vienkārši nezinām," preses brīvībai veltītā pasākumā Vašingtonā sacīja Blinkens. "Pret visu, kas nāk no Kremļa, es izmantotu ļoti lielu sālstrauku."

Pēc Nikiforova teiktā, Kijivai nav informācijas par tā dēvētajiem nakts uzbrukumiem Kremlim, taču Ukraina virza visus pieejamos spēkus un līdzekļus, lai atbrīvotu savas teritorijas, nevis uzbruktu citiem.

"Īpaši pārsteidzoši ir valsts-terorista formulējumi," raidorganizācijai BBC sacīja Nikiforovs.

"Terorakts ir nopostītas mājas Dņipro un Umaņā vai raķete pa rindu dzelzceļa stacijā Kramatorskā un daudzas citas traģēdijas, nevis tas, kas notika Maskavā. Acīmredzot šī ir situācija saasināšana pirms 9.maija," piebilda Nikiforovs.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks paziņoja, ka Ukrainai "noteikti nav nekāda sakara ar dronu uzbrukumiem Kremlim".

"Mēs neuzbrūkam Kremlim, jo tas, pirmkārt, neatrisina nekādus kara uzdevumus. Absolūti. Un tas ir ārkārtīgi neizdevīgi no mūsu uzbrukuma pasākumu sagatavošanas viedokļa. Un tas noteikti nemaina situāciju frontē," pavēstīja Podoļaks. "Drīzāk tas rosinātu Krieviju uz vēl radikālākām darbībām pret mūsu civiliedzīvotājiem. Un pats galvenais, tas ļautu Krievijai attaisnot masveida triecienus Ukrainas pilsētām, civiliedzīvotājiem, infrastruktūras objektiem."

Podoļaks arī apsūdzēja Kremli par "masveidīgu teroristisku provokāciju gatavošanu tuvākajās dienās". Pēc viņa teiktā, Krievija baidās no gaidāmās Ukrainas ofensīvas un "visā veidā cenšas pārtvert iniciatīvu, novērst uzmanību, radīt katastrofālus ziņu sižetus".

Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins paziņojis, ka deputāti "pieprasīs izmantot ieročus, kas spēj apturēt un iznīcināt Kijivas teroristu režīmu". Ar skaļiem paziņojumiem nākusi klajā arī virkne citu Krievijas amatpersonu un propagandistu.

Kremļa preses dienests paziņojis, ka naktī trešdienu divi Ukrainas bezpilota lidaparāti mēģināja uzbrukt Krievijas prezidenta Vladimira Putina Kremļa rezidencei.

Sociālajos tīklos izlikts video, kurā redzams, kā drons uzsprāgst virs Kremļa Senāta ēkas.

Kā apgalvo Kremlis, lidaparāti izsisti no ierindas armijas un specdienestu darbību rezultātā. To nokrišanas un atlūzu izkaisīšanas rezultātā cietušo un materiālo zaudējumu nav.

Kremlis paziņoja, ka Putins uzbrukuma rezultātā nav cietis, viņa darba grafiks nav mainījies. Kremļa ziņojumā arī teikts, ka Krievijas puse incidentu uzskata par teroraktu un patur tiesības veikt atbildes pasākumus, kur un kad tā uzskata par vajadzīgu.

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs vēlāk paziņoja, ka Putins incidenta brīdī neatradās Kremlī, bet gan savā Piemaskavas rezidencē.

"Šodien viņš strādā Ogarjovā," sacīja Peskovs, atbildot uz jautājumu, vai Putins tobrīd atradās Kremlī.

Naktī uz trešdienu platformā "Telegram" parādījās video, kurā redzami dūmi Kremļa rajonā. Apkaimes iedzīvotāji ziņoja par blīkšķi, kas līdzinājies pērkonam.

Maskavas dome trešdien aizliegusi galvaspilsētā dronu lidojumus.Foto: EPA/Scanpix