Ukraiņi krievu aviācijas iznīcināšanai pirmo reizi izmanto ATACMS raķetes

Ukrainas armija, pirmo reizi izmantojot ASV ražotās tālas darbības rādiusa raķetes ATACMS, devusi triecienu okupētās Berdjanskas un Luhanskas aerodromiem un iznīcinājusi deviņus krievu helikopterus, otrdien pavēstījis Īpašo operāciju dienests (SSO).

Izmantojot SSO savākto informāciju par ievērojama skaita lidaparātu un specializētās tehnikas koncentrēšanu aerodromos, kas atrodas pie Krievijas karaspēka okupētas Berdjanskas un Luhanskas, Ukrainas armija naktī uz otrdienu deva šiem objektiem triecienus.

Triecienu rezultātā līdz ar deviņiem helikopteriem iznīcināta lidlaukos esošā specializētā tehnika, zenītartilērijas iekārta un munīcijas noliktavas, kā arī bojāti skrejceļi, ziņo SSO preses dienests.

Krievi zaudējuši arī vairākus desmitus nogalināto un ievainoto. Joprojām turpinās likvidēto iebrucēju līķu meklēšana sagrauto aerodroma būvju gruvešos.

Detonācijas munīcijas noliktavā Berdjanskā turpinājās līdz plskt.4, bet Luhanskā - līdz plkst.11.

Izdevumi "The Wall Street Journal" un "Politico", atsaucoties uz informētiem avotiem, ziņo, ka, apšaudot lidlaukus, Ukrainas armija pirmo reizi izmantojusi ASV ražotās raķetes ATACMS.

Kā vēsta "The Wall Street Journal", ASV pēdējo dienu laikā slepeni nosūtījušas Ukrainai "nelielu skaitu raķešu".

Laikraksts norāda, ka Ukrainai nodota raķešu modifikācija, kuras darbības rādiuss sasniedz 160 kilometrus.

Vēlāk ziņas, ka Ukraina saņēmusi ATACMS raķetes, apstiprināja arī prezidents Volodimirs Zelenskis, norādot, ka tās darbojušās "ļoti precīzi".

"Šodien izsaku īpašu pateicību ASV," savā ikvakara uzrunā izteicās Zelenskis, atzīstot, ka "raķetes ir sevi pierādījušas".Foto: AP/Scanpix