Ukrainietes iepazīst Latviju jaunā ReTV šovā "Labdien! Ми з України"

"Labdien! Mēs esam no Ukrainas," – šādi ar sevi iepazīstina Ukrainas televīzijas zvaigznes Jevgenija Lahoda (Yevheniia Lahoda) un Anastasija Bermičeva (Anastasiia Bermicheva), kuras, bēgot no kara Ukrainā, nonāca Latvijā. Jaunā, aizraujošā televīzijas šovā ukrainietes iepazīs Latviju, Latvijas kultūru un Latvijas iedzīvotājus. Raidījums "Labdien! Ми з України" no 6. novembra būs skatāms kanālā ReTV.

"Jaunais projekts nav parasts ceļojumu šovs, tas ir mīlestības apliecinājums Latvijai," saka Jevgenija un Anastasija, kuras ir raidījuma idejas autores un arī realizētājas. "Ideja radās, kad notika lielākās bēdas mūsu dzīvē – karš. Bet tajā pašā laikā ar mums notika lielākais brīnums – mēs nonācām valstī, kur mūs pieņēma, kur mūs atbalstīja, kur mums vienkārši neļāva padoties."

"Kad asaras izraudātas, laiks apzināties, ka karš drīz beigsies. Un tad apzinājāmies, ka dzīve taču turpinās un jāturpina darīt to, ko tu proti darīt. Mēs gribējām turpināt darīt to, kas mums patīk un ieguldīt visu savu pieredzi, prasmes un mīlestību Latvijā – valstī, kas mums ir kļuvusi par otrajām mājām. Mēs gribējām izkliegt gan visai pasaulei, gan katram mazam cilvēciņam uz pasaules – šī ir Latvija, te ir labi un skaisti, paskatieties, kādas te ir mājas, kādi mākslinieki un pat vecmāmiņas," emocionāli savu izvēli, veidot raidījumu par Latviju, skaidro Jevgenija.

"Mēs vēlamies parādīt Latvijas skaistumu un latviešu unikalitāti – lai kas tu būtu, tūrists ar biezu maku vai bēglis bez mājām, tu šeit atradīsi vietu, kas tev patiks. Tāpēc šajā projektā mēs iepazīstam Latviju no visiem skatupunktiem – viena no mums bezrūpīgi baudīs ceļojumu, kamēr otra – pastāstīs, kādi ir dzīves apstākļi un izredzes atrast darbu," saka Anastasija.

Raidījuma vadītājas sagatavos āķīgus, jautrus, sirsnīgus, mānīgus un brīžiem pat bīstamus pārbaudījumus viena otrai, lai vēl vairāk spētu izbaudīt Latviju. "Ceļošana dziedē – īpaši, ja esi Latvijā!" uzskata projekta autores.

"Labdien! Ми з України" pirmajā sērijā ukraiņu meitenes savu ceļu Latvijā sāks no gleznainā un viņām noslēpumainākā novada – Latgales. Šis novads patiešām pārbaudīs spēkus un pakutinās nervus raidījumu vadītājām: vienai nāksies saskarties ar savām lielākajām bailēm – milzīgiem prusakiem, sikspārņiem un izaicinājumu, kas var maksāt dzīvību. Bet, kamēr viena vadītāja smelsies adrenalīnu, otra – mēģinās atrast darbu, airējot ar lāpstu pa melno zeltu. Meitenes atradīs neparastākos zemniekus novadā un atklās mūžīgās jaunības noslēpumu, tiekoties ar 92 gadus vecu tik-toker dāmu. Šokējoši atklājumi, kontrastējošas emocijas, jauna pieredze, ekstrēmi sporta veidi, smiekli un asaras – tas viss reprezentē Latgali. Taču šī novada lielākā vērtība ir cilvēki: īsti, viesmīlīgi un sirsnīgi.

Skaties ukraiņu meiteņu ceļojumu Latvijā no 6.novembra, svētdienu vakaros, plkst. 21.30 kanālā ReTV.