Ultramaratonā uzvar valmierietis Ritvars Kalniņš

Jēkabpilī norisinājies ultramaratons “Backyard ultra”, kas bija pirmās šāda veida sacensības Latvijā. Dalībnieki sacentās, cik apļus viņi spēs noskriet, ik stundu no jauna stājoties uz starta līnijas. Maratons ilga nepilnas divas diennaktis – sacensību uzvarētājs trasē pavadīja 46 stundas.

Izaicinājumu piedalīties ultramaratonā “Backyard Ultra” jeb “Piemājas skrējiens” pieņēma 140 dalībnieki. Svaigiem spēkiem viņi savu pirmo startu sāka piektdien pulksten 11.00. “Backyard Ultra” ir ultramaratona veids, kurā dalībniekiem tiek dota stunda laika, lai veiktu 6706 metru distanci, ik stundu viņiem no jauna jāsāk skriet. Latvijā pirmās šāda veida sacensības norisinājās Jēkabpilī, kur dalībniekiem bija jāveic apļi apkārt Radžu ūdenskrātuvei. Katram pašam jāizvērtē savi spēki un jālemj, kurā brīdī izstāties. Sacensību organizatorisko pusi dalībnieki vērtēja ļoti labi, arī trase viņus apmierināja. 

Pēc katra apļa noskriešanas līdz jaunas stundas sākumam atlikušās minūtes dalībnieki izmantoja, lai paēstu, padzertos un atpūstos vai nu līdzi paņemtajās, vai organizatoru nodrošinātajās teltīs. Ņemot vērā, ka šī pasākuma mērķis ir noskriet pēc iespējas vairāk apļu, nevarēja paredzēt, cik ilgi sacensības ilgs, tādēļ Jēkabpils Sporta centrs bija parūpējies par dalībnieku komfortu arī nakts laikā. Bija sarūpēts ugunskurs, silts ēdiens, karsts ūdens un augļi, tāpat arī dzeramais ūdens. Aptuveni 14 stundas pēc sacensību sākuma trasē bija palikuši tikai 15 dalībnieki.

Pēc 19. stundas bija palikusi viena sieviete un septiņi vīrieši, kurus sacensību organizatori sāka dēvēt par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem, savukārt 31. aplī devās divi izturīgākie dalībnieki – poļu skrējējs Patriks un valmierietis Ritvars Kalniņš. Duelī viņi aizvadīja sestdienas vakaru un nakti, kopā sagaidīja Lieldienu rītu, un tad no sacensībām izstājās 18-gadīgais Patriks, kurš ar veiktiem 45 apļiem laboja gan savu personīgo un Polijas rekordu, gan uzstādīja jaunu pasaules rekordu savā vecuma grupā. Savukārt par ultramaratona uzvarētāju ar trasē pavadītām 46 stundām un noskrietiem aptuveni 308 kilometriem kļuva Ritvars Kalniņš no Valmieras.