Upēs strauji ceļas ūdens līmenis

Lietus un kūstošā sniega dēļ Latvijas upēs strauji kāpj ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Otrdien ūdens līmenis viskrasāk cēlies Kurzemes upēs, patlaban straujš ūdens līmeņa kāpums sākas arvien lielākā daļā pārējo Latvijas upju.

Durbē pie Cīravas ūdens līmenis kopš nedēļas sākuma paaugstinājies par 1,8 metriem, applūst zemākās vietas, tādēļ Dienvidkurzemes novadā spēkā dzeltenās krāsas brīdinājums.

Bārtas upē pie Latvijas un Lietuvas robežas ūdens līmenis cēlies par vairāk nekā diviem metriem, Ciecerē pie Pakuļu HES - par diviem metriem.

Ūdens līmenis strauji kāpj arī upēs Kurzemes ziemeļu daļā. Zemgalē bija mazāk sniega un tādēļ ūdens līmeņa paaugstināšanās ir mērenāka. Vidzemē un Latgalē vēl ir daudz sniega, bet tuvākajās naktīs piesals un atlikušā sniega kušana būs lēnāka.

Lielākajā daļā Kurzemes upju ūdens līmenis ir cēlies par vairāk nekā metru, bet pārējos Latvijas reģionos ūdens līmeņa kāpums līdz šim galvenokārt bijis mazāks.

Hidrologi prognozē, ka Latvijas centrālajā un austrumu daļā ūdens līmenis upēs turpinās paaugstināties arī nākamajā nedēļā.

Ūdens līmenis sācis paaugstināties arī Daugavā, pie Jēkabpils tas pagaidām saglabājas zemāks nekā februārī, bet pie Zeļķiem tas svārstās, jo Pļaviņu ūdenskrātuvē aizvien ir ledus sastrēgums.


Foto: Zane Bitere/LETA