Ušakovam atņem Eiropas Parlamenta deputāta imunitāti

Pēc Latvijas Ģenerālprokuratūras iepriekš izteikta lūguma Eiropas Parlamentā šodien notika balsojums par deputāta imunitātes atcelšanu Nilam Ušakovam. Vairākumam - un arī pašam Ušakovam - balsojot “par”, pret kriminālvajāšanu sargājošais statuss deputātam tika atņemts.

Vairākums Eiropas Parlamenta deputātu šodienas sēdē nobalsoja par deputāta imunitātes atcelšanu Nilam Ušakovam. Jau iepriekš tā rīkoties bija rekomendējusi Eiropas Parlamenta juridiskā komiteja. Par šādu balsojuma iznākumu deputāts ReTV Ziņām pauda gandarījumu – viņš pats esot balsojis “par”, arī kolēģus aicinājis darīt tāpat. “Šajā gadījumā imunitātes noņemšana ļaus man sagaidīt kaut kādu izmeklēšanas loģisku galu, arī ļaus man pierādīt šo aizdomu komiskumu un to, ka šīs aizdomas nekādi neatbilst patiesībai,” saka Nils Ušakovs, Eiropas Parlamenta deputāts (“Saskaņa”).

Par komisku Nils Ušakovs uzskata to, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019. gada janvārī - laikā, kad viņš vēl bija galvaspilsētas mērs - viņa darba kabinetā atrada “stratēģiskas nozīmes ierīci”, kas paredzēta “sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem”, proti, slēptu videoierakstu veikšanai. Ārēji ierīce atgādinājusi grāmatu vai albumu. Ušakova ieskatā šiem pieņēmumiem neesot nekāda sakara ar realitāti. “Šī lieta tika atrasta kumodē kopā ar dāvanām un suvenīriem, kas tur bija paspējuši sakrāties desmit gados. Tur bija dāvanas no bērnudārziem, no apmeklētājiem, no ekskursijām,” saka Nils Ušakovs.

Saistībā ar aizliegto priekšmetu KNAB rosināja Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt Nilu Ušakovu. Līdz ar deputāta imunitātes atcelšanu tas kļuvis iespējams, bet prokuratūra vēl lems, ko iesākt tālāk.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka: “Medijos ir izskanējusi ziņa, ka Ušakova kungam imunitāte ir atņemta. Šobrīd prokuratūra gaidīs oficiālu lēmumu no Eiropas, tad jau mēs tālāk skatīsimies, kādi būs mūsu tālākie soļi attiecībā uz Nilu Ušakovu.”

Bijušais Rīgas galva ReTV Ziņām pauda gatavību ar prokuratūru sadarboties un doties uz Latviju, ja tiks aicināts. Jāpiebilst, ka deputāta pilnvaras viņam nav atņemtas, tāpēc viņš turpina darbu Eiroparlamentā. 


Foto: LETA