Uz aicinājumu vakcinēties Daugavpilī atsaucas katrs desmitais

Jau otro nedēļu vakcinācijas tālruņa līnijas 8989 zvanu operatori ne tikai atbild vakcinēties gribētājiem, bet arī paši uzrunā iedzīvotājus, kuri pagaidām vēl nav vakcinēti. Daugavpilī šādi vakcinācijai nedēļas laikā atsaukušies gandrīz 200 senioru. Tas nav daudz, bet šādu apzvanīšanu plānots turpināt.

Lai gan šī piektdiena, diena starp svētku un nedēļas nogales brīvdienām, daudziem ir brīva, tālruņa numura 8989 zvanu operatori strādā. Viņi turpina uzrunāt Daugavpils seniorus, kuri vēl nav saņēmuši poti pret Covid-19.  “Patiesībā liela daļa šo cilvēku ir gaidījuši šādu zvanu, tādu personīgu uzrunāšanu. Viņi ir priecīgi aprunāties ar mums, tas viņiem tas ir uzmundrinājums, iedrošinājums,” stāsta Laura Jansone, “TET” pārstāve.

Statistika gan rāda, ka aicinājumam vakcinēties šādu zvanu laikā Daugavpilī atsaucies tikai katrs desmitais. Būtisks faktors esot tas, ka tagad seniori var izvēlēties sev tīkamākās firmas vakcīnu.

Daugavpils ir pirmā vieta, kur Nacionālais veselības dienests apzinājis par 80 gadiem vecāko senioru tālruņa numurus. “TET” nedēļas laikā sazvanījis apmēram ceturtdaļu no astoņiem tūkstošiem. “Visticamāk, turpināsim Latgales pilsētās, paralēli visām aktivitātēm, kas ir plānotas Latgales reģionā. Un tad tālāk nākamais reģions, kuru mēs apzvanīsim, visdrīzāk, būs Zemgale,” saka vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņeviča.

No nākamās nedēļas Daugavpilī arī atvērs vakcinācijas punktu tirdzniecības centrā “Ditton”. Taču ne vienmēr seniors pats var nokļūt tirdzniecības vai vakcinācijas centrā. Sazvanītie Daugavpils seniori pagaidām paši meklējuši ceļu pie vakcinētājiem, bet ir iespēja pie viņiem arī doties uz māju. “Latgales medicīnas centrā” Svetlana Losāne norāda, ka vakcinācija mājās norit, taču, viņuprāt, ne pietiekami aktīvi. “Cilvēki piesakās, bet es neteiktu, ka šis process mums notiek ļoti aktīvi. Dienā mēs varam paņemt piecus sešus cilvēkus izbraukumā. Daugavpilī ir ļoti daudz guļošu cilvēku, daudz cilvēku ar funkcionālajiem traucējumiem, daudzi patiešām nevar iziet no mājām. Varbūt šeit varētu pieaicināt palīgā sociālos dienestus.”

Karstais laiks, bažas par to, kā vakcīna ietekmēs hronisko slimību gaitu un citi iemesli. Daugavpilī senioru domas par vakcinēšanos atšķiras. Viņi vēl uzsver, ka būtisks ir līdzcilvēku, tuvinieku viedoklis. Dažus vakcinēties pamudinājusi arī bērnu nostāja, ka ciemos brauks tikai tad, ja būs vakcinējies.