Uz dāvanu rēķina neekonomē

Pēc divu gadu pārtraukuma šogad par Ziemassvētku tuvošanos atkal atgādina tirdziņi. Neraugoties uz strauji pieaugušo dzīves dārdzību, uzrunātie tirdziņu apmeklētāji teic, ka svētki ir jāsvin, uz dāvānu rēķina iespēju robežās ekonomēts netikšot.

Sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, pilsētās un pagastos atkal notiek Ziemassvētku tirdziņi. 

Lai gan šis gads visiem prasījis daudz lielākus izdevumus ikdienas vajadzībām, Kandavas tirdziņā uzrunātie teic, ka Ziemassvētki bez dāvanām neesot iespējami. 

Kamēr vieni vēl tikai lūko, ko likt zem eglītes, citi dāvanas jau iegādājušies un var baudīt tirdziņā uzburto Ziemassvētku noskaņu. Gatavošanās svētkiem gan šogad izmaksājusi dārgāk.

Ziemassvētku laiks mājražotājiem ir karstākais darba laiks. Mājražotāja Linda no Kandavas teic, ka šie esot pirmie ziemassvētki, kad, tirgojot savu produkciju, par noieta trūkumu nevarot žēloties.

Arī pēc sentēvu metodēm kūpināta gaļa un desas būs nevienā vien kandavnieku galdā. Saimnieks Aivars Žiedas gan nosmej, ka galvenais jau neesot nauda. “Kā olimpiskajās spēlēs – galvenais ir piedalīties!”

Iepirkšanās drudzis Ziemassvētkos iedzīvotājus pārņēmis jau daudzus gadus. Tomēr ir starp mums cilvēki, kuriem šis grūtais laiks, licis aizdomāties par Ziemassvētku sākotnējo būtību.

Mācītājs Mārcis Zeiferts norāda, ka tikai pēc svētkiem būšot redzams, vai šā gada krīzes un izaicinājumi būs vairojuši cilvēku vēlmi atgriezties pie Ziemassvētku svinēšanas kristīgajām tradīcijām. Tukuma Evanģeliski luteriskās draudzes mācītājs Mārcis Zeiferts saka: “Komercializācija Ziemassvētkos vienmēr ir bijusi visai klātesoša. Viss jau ir atkarīgs no paša cilvēka. Kāda ir viņa dzīves uztvere, vērtības, izpratne par garīgumu. Cerēsim, ka šie svētki būs tādi, kas vairāk liks domāt par dziļākām lietām, par cilvēciskām lietām, kas dzīvē saistās ar dzīvības avotu un to dzīvību ir devis. Atgriezties atpakaļ pie pamatlietām.”

Ziemassvētkos mācītājs Mārcis Zeiferts visiem novēl mīlestību, kas šajā laikā ir vēl vajadzīgāka ne kā citkārt.