Uz Latgali biežāk kursējošais vilciens daudziem sagādā vilšanos

Uz Rēzekni no Rīgas, kā arī pretējā virzienā, kopš šīs nedēļas kursē jauni ekspreša vilciena reisi. Nepilnu trīs stundu laikā nokļūt galvaspilsētā šo iespēju rēzeknieši uzteic, taču vienlaikus vilšanos radījis kursēšanas laiks - vilciens Rēzekni atstāj pēcpusdienā, kad vairumam darba laiks vēl nav beidzies.  

Pulksten 14.46 - precīzi, kā rakstīts grafikā - pasažieru vilciena vagoni ieripo stacijā “Rēzekne 2”. Tas ir jaunais darbadienās ieviestais ekspreša reiss, līdzīgs līdz šim kursēja tikai brīvdienās. “Mani ļoti iepriecināja, ka tādas iespējas būs arī darba dienās, bet tad es ieraudzīju tos laikus, man bija tāda “pļek” sajūta. Vilciens, kas ir ceļā mazāk nekā trīs stundas, būtu super iespēja, bet tie laiki ir tādi, ka cilvēkam, kas ikdienā strādā, nav risinājums,” atzīst Edīte Husāre, rēzekniete.

Šobrīd pēdējais pasažieru vilciens no Rēzeknes izbrauc īsi pēc četriem pēcpusdienā, tātad - laikā , kad vairumam darbadiena vēl nav beigusies. Pēc tam vakarā ne vilciena, ne autobusu reisu uz Rīgu nav. Savukārt, dodoties pretējā virzienā, Rēzeknē var nonākt tikai pusdienlaikā. Vilciena jaunais reiss šo problēmu nerisina. “Galvenais iemesls, kāpēc ir šādi laiki, ir vilciena sastāva pieejamība. Faktiski citos laikos brīvu vilcienu nav. Šobrīd, runājot par vilcienu sastāviem, tiek izmantoti jau gandrīz maksimālā visu vilcienu kapacitāti Latvijā,” norāda Zane Plone, Autotransporta direkcijas pārstāve.

Autotransporta direkcijā ReTV norāda, ka iedzīvotāji nav vērsušies ar sūdzībām. Stacijā sastaptie pasažieri vai sagaidītāji pārsvarā jauno iespēju vērtē pozitīvi, taču atklājas citas nianses, kas sagādā neērtības. “Ērti ir, ja naktī ir tas vilciens. Četros izbrauc, tad visa diena ir pa Rīgu darboties. Tāpat es uzskatu, ka arī no Rīgas būtu, kas naktī iet, lai visu dienu var pavadīt Rēzeknē,” skaidro Viktorija, ludzāniete.

 “Pasažieru vilciens” mājaslapā norādīts, ka biļeti konkrētam reisam var iegādāties tikai kasē. Pārvadātāja pārstāvis atzīst, ka kase stacijā “Rēzekne 2” pagaidām nestrādā, bet tas tāpēc, kā nule kā darbā pieņemtais kasieris saslimis. Tātad vismaz pagaidām - biļešu pārdošana konkrētajos reisos paliek uz konduktora pleciem.

“Pasažieru plūsma tur tomēr ir diezgan ievērojama, cilvēkiem būtu jābūt iespējai arī darbadienās izpirkt rezervētās biļetes, vai arī izpirkt konkrētam braucienam,” norāda Egils Krutovs, “Pasažieru vilciens” Korporatīvo attiecību daļas vadītājs.

Kasi atvērt gan nav plānots Indrā. Uz šo Krāslavas novada ciematu netālu no robežas ar Baltkrieviju pasažieru vilciens nekursēja jau vairāk nekā 20 gadus, taču kopš pagājušās svētdienas tas atkal tikai brīvdienās ir iespējams. Rentabilitāte vēl tikšot vērtēta, bet vietējie iedzīvotāji ir gandarīti. “Ja jābrauc pie dakteriem vai studenti brauc, tad tas ir svarīgi, lai ir agri no rīta. Vēlu arī nevajag. Apmierina. Tas ir labi, tas ir ļoti labi, ka tomēr tas vilciens iet,” pauž Ērika Gabrusāne, bijusī Indras pagasta pārvaldniece.

Autotransporta direkcijā norāda, vēl tiekot izvērtēts, vai - līdzīgi kā uz Rēzekni - arī uz Liepāju brīvdienās kursējošos vilcienu reisus ieviest arī darbadienas.