Uz Priekules–Vaiņodes autoceļa uzklāts ilgi gaidītais asfalta segums

Asfalta segums uz autoceļa no Priekules uz Vaiņodi uzklāts pirms vairāk nekā 40 gadiem. Visu šo laiku tikušas lāpītas vien bedres, kas ik pavasari kļuvušas aizvien dziļākas un bīstamākas autobraucējiem. Tagad par sen gaidīto asfalta segumu vaiņodniekiem ir īpašs prieks, jo nenākšoties vairs riskēt ne ar savu dzīvību, ne auto.

Nelielajai pierobežas pašvaldībai tas ir būtisks atspēriens, lai attīstītu uzņēmējdarbību un nekļūtu par atpalikušu nomali jaunajā Dienvidkurzemes novadā. “Tas bija diezgan kaitinoši un bija diezgan bezcerīgi, jo nebija skaidrs - būs beidzot asfalts vai nebūs? Bija jau viens te ministrs, kurš teica, ka uz nekurieni ceļus nevajag,” stāsta Vaiņodes novada domes projektu vadītājs Oskars Zvejs.

Vaiņodes centrā bijušajā dzelzceļa stacijas ēkā šobrīd notiek vērienīgi remontdarbi, kas jāpabeidz līdz gada beigām. Šeit būšot telpas uzņēmējiem, stāsta novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons: “Decembra mēnesī, varbūt pat ātrāk, stacijas ēka būs šāda - ar atjaunotu fasādi, jumtu, logiem. Mēs, vaiņodnieki, jūtamies, ka esam Latvijai piederīgi.”

Asfalta segums uz reģionālā autoceļa VaiņodePriekule atjaunots aptuveni 15 kilometru garumā, kas izmaksājis nepilnu miljonu eiro. Finansējums tam rasts no šopavasar valdības papildus piešķirtajiem 75 miljoniem eiro, kas paredzēti autoceļu būvniecībai vairāk nekā 500 kilometru garumā.