Uz Talsiem no Krievijas atved Gagarina kausu

Omskas “Avangard” komandas video treneris ir Aldis Āboliņš. Viņš ir cilvēks, kurš vēro visas spēles video, lai tālāk ierakstus varētu analizēt treneris un spēlētāji. Tāpēc, kad pagājušajā sezonā viņa komanda izcīnīja prestižo Gagarina kausu, arī kādreizējais talsinieks ieguva tiesības uz dažām dienām kausu atvest mājās. Visbeidzot tas izdevās, šonedēļ uz dažām stundām kauss no Krievijas ieradās Talsos, lai motivētu jaunos hokejistus.

Talsiem bija unikāla iespēja pieskarties un drosmīgākajiem ar mēģināt pacelt Gagarina kausu, ko pagājušajā sezonā izcīnīja Omskas “Avangard” komanda. Bet tikšanās ar kādreizējo talsinieku, kurš šobrīd ir video treneris un kopā ar komandu izcīnīja prestižo kausu, izpalika, jo viņš pēc ceļošanas atrodas karantīnā. “Gribējās, lai bērniem būtu iespēja paskatīties, papriecāties. Varu iztēloties, kā viņi arī kādu dienu vinnēs to kausu, arī varēs atvest uz Talsiem citiem bērniem,” pauž Aldis Āboliņš, Omskas “Avangard” video treneris.

“Viņam kā hokejistam neizdevās sasniegt šo te mērķi – iegūt kausu, bet viņam tas izdevās kā trenerim. Tas ir tāds spilgts piemērs, kā nepadoties, to mērķi turēt visu laiku acu priekšā, iet uz to,” saka Māris Ziediņš, Talsu sporta skolas hokeja treneris.

Kauss Talsos atradās tikai sešas stundas, pavisam nelielā Talsu hokeja halles gaitenī, ar to fotografēties ieradās ne tikai jaunie hokejisti, bet arī interesenti no Talsu un kaimiņnovadiem. “Tas tomēr ir Gagarina kauss. Tā ir, es uzskatu, otra prestižākā trofeja uzreiz aiz Stenlija kausa. Tā kā es arī pagājušā gadā aktīvi sekoju līdzi finālam, tad es domāju, ka nevar laist šādu iespēju garām,” pauž Valters Hazens, Talsu novada iedzīvotājs.

Gagarina kauss kopā ar Omskas “Avangard” komandu, kas šovakar Arēnā Rīga aizvada spēli, Latvijā ieradās tikai vakar, jau šovakar aizceļos prom. Visu atrašanās laiku Talsos aptuveni 30 kilogramus smago kausu uzmanīja apsardze. “Viņš jau skaitās kā juvelierizstrādājums pats par sevi. Bija ietīts matracī tādā biezā, somā, apsardze priekšā un aizmugurē. Ļoti nopietna trofeja,” saka Māris Ziediņš.

“Mēs, vecmeistari, tieši trenējāmies uz ledus, kad atveda to kausu. Tā pacelt virs galvas es nemēģināju, man bija bail, ka es nenoturēšu viņu. Pārāk smags,” stāsta Imants Ziediņš, Talsu hokeja kluba prezidents.

Tuvāko gadu laikā Talsos plānots celt jaunu multifunkcionālo halli, taču process nevirzās uz priekšu tik ātri, cik idejas atbalstītāji vēlas. Tāpēc simboliski jaunie hokejisti prestižo kausu pacēla gaisā arī jaunās halles plānotajā būvniecības vietā. “Tāpēc, ka tad būtu lielākas iespējas iemācīties slidot, uzzināt kaut ko jaunu par hokeju,” saka Mārcis Āboliņš, U-11 grupas hokejists.

Šobrīd Talsu novada pašvaldība gaida Finanšu ministrijas atzinumu par izstrādāto finanšu un ekonomisko pamatojumu. Pēc tā domei būs jālemj par iepirkuma uzsākšanu, pozitīva lēmuma gadījumā pēc trim gadiem hokejisti Talsos trenēsies jaunā hallē.