Uz Ukrainu no Latvijas dodas siltu drēbju un medikamentu krava

Lai arī rudenī, gaidot komunālo pakalpojumu rēķinus, ziedot gribētāju skaits sarūk, sūtījumi no Latvijas uz Ukrainu turpinās. Šorīt no Ventspils uz Ukrainu izsūtīta medikamentu un siltu drēbju krava Dienvidaustrumu frontes karavīriem. Sākoties aukstajam laikam, armijā izplatās vīrusu slimības un kļūst sarežģīti apkopt ievainojumus. 

Ventspilnieks Kaspars šodien ir ceļā uz Ukrainu. Kopš marta šis ceļš turp un atpakaļ mērots bieži: sākumā, vedot kara bēgļus, vēlāk – humāno palīdzību kara šausmu skartajai valstij. Šoreiz kravā ir daudz medikamentu, jo rudens aukstums sasniedzis arī Ukrainas dienvidus. Kareivji sākuši slimot un vērsušies ar lūgumu pie Latvijā dzīvojošajiem nosūtīt uz fronti zāles. “Viņi stipri slimo, un elementāri medikamenti ne vienmēr ir pie rokas. Es tik ļoti par to pārdzīvoju, ka tad, kad vēlies palīdzēt, visa pasaule apvienojas, lai varētu palīdzēt,” stāsta Irina Hubarčuka, Ukrainas civiliedzīvotāju koordinatore Ventspilī.

Ar vēstuli no Zaporižjas 102. brigādes 76. bataljona iepazinās arī Ventspils “Rotary kluba” biedri. Iesaistot vietējos uzņēmējus, īsā laikā tika nokomplektēta krava, kas palīdzēs Dienvidaustrumu frontes kareivjiem pārziemot. “Ja bijām pieraduši pie zināmas kārtības, tad tagad liekas, ka tā iepriekšējā kārtība ir sabrukusi, nav skaidrs, kāda tad ir paredzamā kārtība, kāda tad ir paredzamā nākotne, kā mūsu sabiedrība, kā pasaule dzīvos. Pēc kādiem principiem dzīvos turpmāk,” saka Aivars Avotiņš, Ventspils “Rotary kluba” prezidents.

120 zeķu pāru tika iekrauti kopā ar zālēm un termodrēbēm. Vilnas zeķes sarūpējušas Ventspils novada sieviešu biedrības “Spārni” adītājas. Katram pārim klāt pielikts izmērs, lai puiši Ukrainā ērti var atrast savējo. “Mēs esam pārāk šaura robeža, kas mūs šķir, aiz mums ir tikai jūra. Mēs esam pie šī agresora gana tuvu, līdz ar to tas nav tā, ka tas notiek nezin kur pasaulē, tas ir tepat. Tas ir tas, kapēc Baltijas valstis ir nostājušās tādā pozā un tik vienotas,” saka Agnese Pastare, uzņēmēja.

Irina Hubarčuka pauž: “Es ticu, ka ar jūsu palīdzību – finansiālu un morālu, vienkārši ar izpratni par mūsu nelaimi – mēs uzvarēsim!”

Konkrētais sūtījums Ukrainā tiks sagaidīts jau pēc pāris dienām, jo frontes ierakumos termometra stabiņš naktīs jau sasniedz mīnusa zīmi. 


#SIF_NVZ2022