Uz vēlēšanu iecirkni pat kāzu dienā

Visaktīvākie šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās bija vidzemnieki, kur nobalsoja 44,44 procenti balsstiesīgo, visvairāk balsu atdodot “Jaunajai Vienotībai” un “Nacionālajai apvienībai”. 

Lielākoties vēlētāji uzsvēra, ka balso, lai Eiropas Parlamentā neiekļūtu Latvijai nejolāli politiķi. Kā liecina vēlēšanu komisiju darbinieku novērojumi, tad tomēr cilvēki lielākoties bija jau savu izvēli izdarījuši, pirms doties uz iecirkni. “Cilvēki diezgan ātri izdara savu izvēli, nav tā, ka ilgi sēdētu, Tas nozīmē, ka viņi nāk jau sagatavojušies, ir cilvēki, kas nāk un mums prasa – dodiet man to, vai to sarakstu, ko mēs principā nevaram darīt, jo cilvēkam šī izvēle ir jāizdara pašam. Ir cilvēki, kas saka, ka par šīm prokremliskajām partijām vispār nevajadzētu ļaut balsot, tāds ir tas sabiedrības viedoklis,” vērtē 914. vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis Gustavs Māziņš.

Līdzīgi novērojumi ir arī Kocēnu vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai Dacei Lizumai. “Man liekas, ka lielākā daļa jau tomēr ir izdomājuši, izlēmuši, par ko balsot, tajās balsošanas kabīnēs apsēžas, apskatās, bet man gribētos teikt, ka vēlētājs jau ir izlēmis, kas ir atnācis uz šejieni.”

Bet divkārt svarīga šī vēlēšanu reize bija Sintijai Landsmanei, kura vēlēšanu iecirknī Valmieras kultūras centrā iegriezās savā kāzu dienā. “Tas ir tā likumsakarīgi, ka es balsoju šodien, Šodien ir arī īpaša diena man personīgi, ļoti īpaša diena Latvijai un Eiropai, tāpēc jauki ir to apvienot. Tas ietekmē visus mūs, to es zinu, jo es pati studēju politikas zinātni, politika man ir mīļa un interesanta. Es uzskatu, ka tas ir pilsoņa pienākums. Otrkārt, pašlaik tas ir vienīgais veids, kā es varu ietekmēt to, kādā virzienā mēs ejam.”

“Šis gads, šīs Eiropas Parlamenta vēlēšanas, manuprāt, ir pēdējā gadsimta vienas no svarīgākajām. Tā kā meita studē politikas zinātnes, arī viņa tā uzskata, jo mums ir ļoti svarīgi, lai mēs ejam Eiropas gaitu, lai mums kaut kas nenoiet greizi, ne tā kā gribētu, tāpēc šis ir ļoti svarīgs moments,” savu viedokli pauž Sintijas mamma Olita Landsmane.

Sintijas vīrs ir no Šrilankas, abi iepazinušies Latvijā, kur viņš dzīvo jau piecus gadus, šogad Sintijas vīrs gan vēl nevarēja balsot. 

Arī iepriekšējā balsošanā Vidzemē bija vislielākā aktivitāte, kad nobalsoja – 10,54 procenti.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2024