Uzburot svētku noskaņu, Augšdaugavas novadā pavārs ar bērniem gatavo hotdogus

Jau divus gadus Covid-19 ierobežojumu dēļ Ziemassvētkus aizvadām bez publiskiem pasākumiem ar lielu skaitu apmeklētāju. Lai radītu Ziemassvētku noskaņu Augšdaugavas novada bērniem, tur notika kopīga ēstgatavošana ārā ar pavāru Haraldu Saušu.

Augšdaugavas novada Kalupes pagasta centrā valda īsta svētku noskaņa – šurp ieradušies bērni, lai kopā ar Ziemassvētku vecīti, labo feju un citiem tēliem dziedātu, dejotu, kā arī kopīgiem spēkiem rotātu eglīti. Pēc labi padarīta darba par īpašu pārsteigumu parūpējās šefpavārs Haralds Saušs. Ar viņa palīdzību bērniem bija iespēja uz ugunskura un līdzās esošā grila pagatavot paštaisītus hotdogus. “Mums nav virtuves, mums īsti nekā nav, bet mēs esam ārā, mums ir dzīvais ugunskurs. Ko vēl bērni ēd? Nu, tie ir vienkārši hotdogs, maršmelovi. Ugunskurs kuras, visi sildās! Par meistarklasi to nenosauksi, jo meistarklase – tas ir tāds ļoti augstvērtīga līmeņa pasākums, kur tu māci un stāsti, runā un rādi. Bet - ko mēs darām šodien? Mēs atpūšamies! Ir Ziemassvētki, mēs vienkārši vēlējāmies, lai šī te ciemata jeb Kalupes bērniem būtu vienkārši tāds kā Ziemassvētku brīnums. Lielākais jau ir tas, ka es redzu mirdzumu bērniem acīs, viņi smaida. Ko mēs vairāk varam vēlēties?” saka Haralds Saušs, šefpavārs.

Kalupes pagastam šefpavāra Haralda dzīvē ir īpaša loma. Lai gan vairāki darba gadi pavadīti Rīgā, savukārt šobrīd ikdiena rit Latvijas pretējā pusē – Liepājā, Kalupe ir Haralda dzimtā vieta. Šaipus aizvadīti arī pirmie skolas gadi. “Lai vai cik tu tālu dzīvē celtos, lai kur tu būtu, vienmēr ir patīkami atgriezties mājās. Tas vienmēr – jo tālāk ceļo, jo tu vairāk saproti, ka mājās ir zāle zaļāka. Vienmēr kā ir iespēja tā es kaut kur braucu. Mani aicina, zvana... mēs mēģinām maksimāli daudz savu laiku veltīt cilvēku priekam, jo tas ir mūsu gandarījums. Kā jau pavāri – mēs esam mākslinieki. Nevis mēs ejam pēc tās naudas, kā pārsvarā visi varbūt domā, bet mums lielākais gods ir, ja mums pasaka “Paldies, bija garšīgi!,” pauž Haralds Saušs.

Šajā reizē bieži izskanēja ne vien no sirds bērnu pateiktais “Paldies!”, bet arī novēlējumi un iemācītie dzejoļi. “Piparkūkas izcepsim, dāvaniņas taisīsim, dzejolīšus skaitīsim, dziesmiņas dziedāsim, labus darbus darīsim, ciemos rūķus gaidīsim,” saka Aleksandrs un Veronika, kalupieši.

“Es novēlu sev un citiem labas atzīmes skolā, lai visiem būtu prieks,” saka Maksims, kalupietis.