Uzlabos apstākļus Valmieras teātra apmeklētājiem un kolektīvam

Jau šonedēļ Valmieras teātrī aktierus un režisorus nomainīs celtnieki, kuri šeit darbosies turpmākos 14 mēnešus. Teātra ēka šajā laikā piedzīvos vērienīgu rekonstrukciju. Vēl pirms šī notikuma no sev tik ierastajām telpām atvadījās arī teātra kolektīvs.

Pēc Valmieras teātra rekonstrukcijas vislielākās pārmaiņas piedzīvos tieši šī teātra ieejas daļa. Proti, tagadējā ieeja vairs nebūs, tā tiks nojaukta, bet tur augšā taps jauna teātra zāle. Teātra rekonstrukcijas pirmajā kārtā, galvenais mērķis ir radīt skatītājiem ērtu vidi. Telpas būs pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī, lai izrādes var vērot cilvēki ar dzirdes traucējumiem. “Nebūs jāiet pa trepēm uz “LMT” mansarda zāli, kur bija jāiet pa vienām un tām pašām trepēm gan skatītājiem, gan aktieriem. Tagad būs lifti, būs ļoti ērti,” saka Evita Ašerādena, Valmieras drāmas teātra direktore.

Valmieras teātra ēkas būvniecība sākās 1987. gadā, taču deviņdesmitajos gados ar celtniecību nevedās. Teātri pilnībā ekspluatācijā izdevās nodot tikai 2004. gadā. Toreiz galvenās problēmas bija ugunsdrošība. Nu šo jautājumu beidzot sakārtos. “Agri vai vēlu tas jādara, jo tieši ugunsdrošība un ejas ir katastrofālā stāvoklī. Ir lietas tādas, kas pat nedrīkst teju tā būt, kā tās ir, un tas ir galvenais nosacījums,” saka Evita Ašerādena.

Izrādās, dažiem lielajā zālē ir kāda tikai viņu iecienīta vieta. Pēc rekonstrukcijas, iespējams, būs jāmeklē jauna vieta, jo skatītāju zāle iegūs jaunus krēslus. “Šai rekonstrukcijai plānota arī otrā kārta, kad ražošanas bloku izbūvi turpināsim, ar ko patiesībā viss sākās. Meklējām iespēju uzlabot telpas ražošanas daļas cilvēkiem, beigās, piemērojoties prasībām, sapratām, cik teātris ir sliktā stāvoklī, mainījām to secību,” pauž Evita Ašerādena.

Pirms darbu teātrī sāk celtnieki, no telpām atvadījās arī viss teātra kolektīvs. Piemēram, Evita Sniedze ar pirmo sienā izsisto caurumu atvadījās no sava agrākā kabineta. 

Tikmēr aktieri dalījās atmiņās par šajā teātra ēkā pavadīto laiku, paužot cerību, ka šoreiz rekonstrukcija noritēs daudz sekmīgāk.

Rekonstrukcija teātrim būs liels pārbaudījums, jo nākamgad jau simtā sezona. Mēģinājumi šajā laikā turpināsies Mansarda zālē. Plānots, ka jau gada nogalē pieejama būs apaļā zāle.

Valmieras teātris ir valsts īpašums, tā rekonstrukcijai kopumā atvēlēti aptuveni septiņi miljoni eiro.