Uzņēmējs par aizejošo gadu: gaisma tuneļa galā ir

Izvērtēt līdzšinējos izdevumus, meklēt citus veidus, kā sasniegt klientus - šie ir daži no veidiem, kā uzņēmēji Kuldīgas novadā centušies saglabāt savu uzņēmumu pandēmijas apstākļos. Tradicionāli par viņu ieguldījumu “paldies” tiek teikts pasākumā “Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balva”. Uzņēmēji neslēpa, ka reizē šī pateicība bijusi īpaši nepieciešama.

Uz Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvas noslēgumu pulcējās tie uzņēmēji, kurus konkursam iedzīvotāji izvirzīja pērn. Pandēmijas dēļ aizkavējās gan ieteikto dalībnieku apciemošana klātienē, gan arī iespējas rīkot noslēguma pasākumu. Balvas tika pasniegtas astoņās nominācijās. “Skatoties statistiku, vērojot arī caur šo konkursu, ir izmaiņas, arī mums tikko ir informācija tikko, ka vienam no nominantu uzņēmumiem mainījušies īpašnieki, pandēmija noteikti ir ietekmējusi. Prieks, ka lielākā daļa turpina strādāt,” atzīst Dace Šēle, Kuldīgas attīstības aģentūras vadītāja.

Mūsu uzrunātie uzņēmēji atzina, ka meklējuši dažādus ceļus, kā savu uzņēmumu noturēt pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ. “Pandēmijas laiks vispār lika aizdomāties, vai mums ir vajadzīgi tik daudz darbinieku, vai mēs daudz ko lieku esam darījuši, tādā veidā esam sakārtojuši sevi vairāk, darba kolektīvs saliedētāks palicis,” saka Sandra Voronovska, SIA “Bukstiņi S” valdes priekšsēdētāja.

“Bija laiks, kad mums lika aizslēgt uzņēmumu, bet mēs atvērām interneta veikalu, mēs atradām citu metodi, kā strādāt, attīstījām attālinātos pakalpojumus. Ir jāmeklē iespēja, cits neviens mūsu vietā nemeklēs, kā strādāt. Nevar sēdēt uz raudāt – ak vai, cik slikti, tagad mēs ejam pa burbuli,”” pauž Aldis Dilāns SIA, “PC Konsultants” valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmēji, kuru darbība mērāma vairākos desmitos gadu, atzina, ka šobrīd viegli nav, bet pastāvēšanas laikā ir piedzīvoti arī daudz grūtāki laiki.

“Es atceros 2009., 2010. gadu. Tā bija krīze. Būsim pilnīgi atklāti, jo šobrīd tomēr valdība regulē šo procesu, viņa arī atbalsta, protams, mēs varam diskutēt, - cik ātri, kam, cik daudz.. Protams, cīnāmies ar dažādām šīm aizlieguma formām, tas mūs iespaido, bet mēs redzam, ka gaisma tuneļa galā ir un ka tas nav pretim braucošs vilciens, tas ir kaut kas labāks,” pauž Kaspars Bergmanis, uzņēmējs.

Uzņēmēji neslēpa, ka izaicinājums ir arī panākt darbinieku vakcinēšanos pret koronavīrusu, arī tur nākoties meklēt dažādus risinājumus. “Mūs vairs neietekmē. Šobrīd mēs esam paņēmuši darbiniekus rezervē. Cilvēki, kas aizies piespiedu dīkstāvē, visticamāk, ja viņi dažu mēnešu laikā nevakcinēsies, diemžēl tiks atlaisti, jo uzņēmums nevar gaidīt, mums ir jāstrādā tālāk. Mēs likumus neizdomājam, mēs tos tikai ievērojam,” norāda Andris Ramoliņš, SIA “Stiga RM” valdes loceklis.

Šis pasākums ir arī reize, kad “paldies” tiek teikts lielākajiem nodokļu maksātājiem.



Foto: Freepik