Uzņēmums “FISH OK” nepiekrīt Valsts ieņēmumu dienesta lēmumiem

SIA “RĀNDA” bija uzņēmums, kas ražoja šprotes un mencu aknas, kas paredzētas cilvēku patēriņam, savukārt SIA “FISH OK” ražo inovatīvas zivju uzkodas suņiem. Valsts ieņēmumu dienests uzskata, ka SIA “RĀNDA” īpašnieks, kam ir nodokļu parāds, ir izveidojis uzņēmumu SIA “FISH OK”, ka ir notikusi uzņēmuma pārņemšana, jo jaunais uzņēmējs izmanto tās pašas telpas, iekārtas, transporta līdzekļus, darbaspēku, arī pamatdarbības virziens ir viens. Jaunā uzņēmuma valdes locekle gan tam nepiekrīt.

Madara Lorence: “Veidojām savu produktu un izpirkām šo ēku ar samaksu, mēs neko nepārņēmām. Mums vecā ražotāja tehnoloģijas nav nepieciešamas, jo mūsu produkti tiek taisīti no izejvielām citām, gan ar pilnīgi citām tehnoloģijām. ”

Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktore Santa Garanča saka: “Klātienē mēs neesam šobrīd bijuši, jo, viena lieta, ka arī epidemioloģiskā situācija nav tāda, lai klātienes apmeklēšana būtu ikdienas darbs. Tie materiāli, ko mēs esam savākuši, attiecīgi mums veido ļoti, ļoti, mūsuprāt, pārliecinošu skatījumu uz notikušo situāciju.”

VID pārstāve arī norāda, ka uzņēmējs nav izvēlējies risināt parādus legālā ceļā, kas būtu tiesiskā aizsardzība vai maksātnespēja. Tāpat dienestam ir informācija, ka arī šobrīd iepriekšējā uzņēmuma īpašniekam ir saistība ar SIA “FISH OK”.

Santa Garanča: “Zināmā laika posmā, mūsu ieskatā, ir veiktas darbības, lai aktīvus pārceltu uz “FISH OK” uzņēmumu. Savukārt iepriekšējais uzņēmums paliktu ar parādiem un bez iespējas šos parādus kreditoriem atgūt.”

“Pilnīgs absurds, pilnīgi nesaprotams lēmums. Šie pamatojumi vispār nav objektīvi, nav izskaidroti. Mūsu pierādījumi, mūsu skaidrojumi netiek ne sadzirdēti, ne lasīti, ne uzklausīti,” pauž SIA “FISH OK” valdes locekle.

Šobrīd izveidojusies situācija, ka jaunajam uzņēmumam jāatmaksā aptuveni 90 tūkstoši eiro, kas ir SIA “RĀNDA” nodokļu parāds. Tas gan apdraud uzņēmuma turpmāko darbību, gan 43 darbinieki varētu palikt bez darba.

SIA “FISH OK” joprojām ir iespēja vērsties tiesā, savukārt VID ir gatavs izveidot elastīgu parādu nomaksas grafiku. Šobrīd līdzīgā situācijā ir vairāki desmiti uzņēmumu, kas saņēmuši lēmumus par parādu piedziņu.


Foto: pixabay.com