Uzsāk izmeklēšanu par iespējamiem pārkāpumiem Krustpils novada pansionātā

“Jaunāmuiža”, Krustpils novada pansionātā, jau decembra sākumā ar Covid-19 slimoja lielākā daļa klientu un darbinieku. Situācija ir uzlabojusies, bet joprojām tiek atklāti jauni saslimšanas gadījumi. Lai gan iestādes vadība uzsver, ka inficētie pacienti tiekot izolēti no citiem, kāds iestādes klients vēsta pretējo.

Stāsta, ka starp pansionāta stāviem neesot sakara, taču tā nav taisnība – tā pauž pansionāta “Jaunāmuiža” iemītnieks. Covid-19 tiek nepārtraukti pārnēsāts. “Lejā uztaisīta acu apmānīšanai izolācijas istaba. Tajā nez kāpēc neviens neguļ. Tā ir tukša. Te jau saka, ka visi mirst no vecuma, bet tā nekad nav bijis, ka pa divi, pa trīs naktī aizgādā uz morgu. Mēs esam kā uz Titānika. Kas izdzīvos, tas izdzīvos, pārējie - aizies,” tiek stāstīts.

Pansionāta “Jaunāmuiža” direktore gan min, ka cilvēki tiek izolēti katrs savā stāvā. Viņa pauž: “To taču darbinieki redz, vai tad neredz, ka durvis ir aizslēgtas? Viņi paši nepārvietojas pa iestādi. Kas tā par dezinformāciju?”

Kāds darbinieks stāsta, ka vadītāja esot nākusi uz darbu, lai gan zinājusi, ka kontaktējusies ar inficētu personu – jutusies slikti, ar temperatūru. Noziņots tika pat Slimību profilakses un kontroles centram. “Viņa nosauca administrāciju, viņa nosauca galveno feldšeri, bet nenosauca struktūrvienības vadītāju, ar kuru viņa bija ciešā kontaktā. Nepagāja ne nedēļa, kad struktūrvienības vadītājai tika atklāts pozitīvs Covid-19, pozitīvs rezultāts.”

Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Kalniņa atzīst, ka, pamatojoties uz presē publicēto informāciju, ir uzsākta izmeklēšana. 28. decembrī tika saņemta arī informācija no Valsts policijas, tādēļ pansionātam nosūtīja oficiālu pieprasījumu paskaidrojuma iesniegšanai par konkrēto gadījumu.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, ja ir aizdomas par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu, ziņot par to inspekcijai vai nu telefoniski, vai rakstot uz e-pastu: [email protected]