Uzsākts kriminālprocess - vētrā dzīvību zaudē sieviete

Vakardienas vētra īpaši spēcīgi plosījusies Jūrmalā. No iedzīvotājiem saņemti vairāk nekā simts zvani par dažādiem postījumiem. Joprojām tiekot apzinātas vētras sekas arī pašvaldību īpašumos. Vētrā dzīvību zaudējusi arī kāda sieviete. Par notikušo traģēdiju Valsts policijā sākts kriminālprocess.

Jūra šodien atkal atkāpusies savās ierastajās robežās. Vējš pierimis un viļņi ieņēmuši ierasto ritmu, bet vētras postījumi redzami ik uz soļa. Īpaši daudz to ir Kauguros.

Jūrmalā vētra dažviet sasniedza pat orkāna spēku. Par to liecina arī nolauztie koki, kas šodien redzami visās Jūrmalas ielās, bet šeit kāda sieviete vakar zaudēja dzīvību, jo viņai uzkrita pamatīgs zars no liela koka.

Par pirmdien notikušo traģēdiju Valsts policija sākusi kriminālprocesu. Pašvaldība komentēt situāciju ReTV atteicās, bet Latvijas Pašvaldību savienība skaidro, ka šajā gadījumā cietušās ģimenei pienākoties pabalsts vispārējā kārtībā, līdzīgi kā jebkurā gadījumā, kad mūžībā devies kāds iedzīvotājs.

Uzrunātie apkaimes iedzīvotāji teic, ka vakar ārā neesot devušies, tieši tāpēc, ka bijis bail, ka uz galvas uzkritīs kāds koks. Viņuprāt, pilsētā esot pārāk daudz veco koku. “Brīdināja taču, ka koki lūzīs. Mums taču to veco koku [ir daudz], un neviens tos nost nezāģē. Tur tālāk, kur es dzīvoju, arī tādi lieli koki. Man citreiz, kad vējš ir, pat bail iet garām. Tur tādi gabali lido lejā, bet nezāģē – nedrīkst,” stāsta Velta, jūrmalniece.

Simtgadīgās priedes vētras spēkam padevušās daudzviet. Pamatīgi izpostīts topošais Kauguru parks. Milzīgie koki sabojājuši arī privātīpašumus. Kādas mājas saimnieks stāsta, ka tik spēcīgu vētru savā mūžā vēl neesot piedzīvojis. Tomēr, viņuprāt, ne tikai vētra esot vainīga, ka milzīga priede uzkritusi saimniecības ēkai. “Viņi redz, apcirta visas saknes, tas ir tas galvenais iemesls. Pagājušajā gadā taisīja kanalizāciju, bet tie, kas elektrību vilka, tie tuvāk to tranšeju izraka, tā arī tas notika,” norāda Anrijs, jūrmalnieks, vētrā cietuša īpašuma saimnieks.

Atbraukušajai mežsaimniecības ekspertei saimnieki rāda arī blakus esošās priedes, ap kurām pēc vakardienas šūpošanās vējā izveidojusies plaisa. “Jā, protams, arī līdz šai vētrai esam apzinājuši gan vecos, gan jaunākus kokus. Regulāri tiek novērtēts koku stāvoklis, fizioloģiskā sagatavotība vētrai, bet pievērsīsim vēl lielāku uzmanību,” saka Anna Anete Siatkovska, Jūrmalas valstspilsētas Mežsaimniecības nodaļas vecākā eksperte.

Vētras nodarīto zaudējumu apmēru aplēst vēl nevarot, bet par postījumiem no iedzīvotājiem esot saņemti vairāk nekā simts zvani. Apzināti joprojām tiekot arī postījumi pašvaldības īpašumos. Tie gan esot apdrošināti, bojājumu gadījumā pašvaldība vērsīšoties pēc kompensācijas pie apdrošinātāja.