Vāc parakstus par ceļa Vadakste-Auce atjaunošanu

Grants ceļi, pavasarim tuvojoties, ar katru dienu kļūst neizbraucamāki. Tā kā lielākoties tie ir ļoti sliktā stāvoklī, maz palīdz arī to nogreiderēšana, kā tas bijis arī ar vietējas nozīmes valsts autoceļu Vadakste-Auce. Nevēloties samierināties ar šādu situāciju, par šī ceļa posma atjaunošanu iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu.

Ziņās jau stāstījām, ka pagājušajā nedēļā dēļ sliktajiem grants ceļiem pasažieru pārvadātājs SIA “Norma-A” uz brīdi saīsināja maršrutu Rīga-Ezere-Ruba. Piektdien ceļu Auce-Vadakste nogreiderēja, autobuss atsāka pilnu maršruta izpildi. Tomēr par labu to nevarēja saukt pat tās pašas dienas vakarā. Stāsta jaunā uzņēmēja Līva Kalniņa no Saldus novada Vadakstes. “Situācija ir ļoti minimāli uzlabojusies. Es tajā pašā vakarā braucu ar autobusu, bet tik un tā bija bedres, autobuss brauca uz kādiem 30 kilometriem stundā.”

Nevēloties gadiem samierināties ar šādu situāciju, Līva uzsākusi parakstu vākšanu Rubā, Vadakstē un Aucē, pieprasot atbildīgās institūcijas parūpēties, lai ceļš būtu normāli izbraucams visu gadu. Kā ReTV skaidro parakstu vākšanas iniciatore, no Vadakstes uz skolu Aucē braucot arī skolēni. Sliktais ceļš par sezonālu padarot viņas un vecāku uzņēmējdarbību, kas saistīta ar viesu uzņemšanu, kā arī atbaidot citus uzsākt uzņēmējdarbību. “Jādara kaut kas lietas labā, lai šos ceļus uzlabotu, lai normāli var braukt gan sabiedriskais transports, gan mēs ar automašīnām.”

Cik parakstu tiks savākts, vēl neesot zināms, bet prognozēti tiekot vairāk nekā 200 šī ceļa izmantotāju paraksti. Pirmdien savāktos parakstus nosūtīšot gan uzņēmumam “Latvijas Valsts ceļi”, gan Satiksmes ministrijai, VARAM un pašvaldību savienībai.

Ziņās jau stāstījām, ka plānā līdz 2027. gadam remontēt paredzēts tikai 256 valsts vietējas nozīmes ceļu posmus, starp kuriem Auce-Vadakste nav iekļauts.