Vāc parakstus par valsts apmaksātu Latvijai nelojālu iedzīvotāju repatriāciju uz Krieviju

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par valsts apmaksātu Latvijai nelojālu iedzīvotāju repatriāciju uz Krieviju.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Oļegs Zadoreckis. Viņš aicina nodrošināt brīvprātīgu un Latvijas valsts apmaksātu repatriāciju uz Krieviju tiem Latvijas iedzīvotajiem, kuri to izvēlas.

Pašlaik Latvijā ir tādi iedzīvotāji, kuri ir vairāk lojāli Krievijai, nekā Latvijai, bet finansiālu apstākļu dēļ nevar atļauties repatriēties, uzskata idejas autors, piebilstot, ka Krievijas pašas esošā repatriācijas politika ir mazefektīva.

Zadoreckis norādīja, ka atjaunotās Latvijas Republikas eatkarības gados visiem Latvijas iedzīvotajiem bija, ir un būs iespēja integrēties Latvijas sabiedrībā, saņemot vai nesaņemot Latvijas pilsonību atbilstīgi demokrātiskas valsts vērtībām un principiem. Tomēr aizvien ir Latvijas iedzīvotāji, kuri ir lojālāki Krievijai, neredzot sevi kā suverēnās, demokrātiskās Latvijas sabiedrības sastāvdaļu, bet drīzāk asociējoties ar Krievijas sabiedrību.

"Šī situācija ir īpaši bīstama Krievijas bruņotās agresijas laikā Ukrainā, un paredzami tāda tā būs arī pēc kara beigām. Starp tiem, kuri pašu vērtējumā ir vairāk lojāli Krievijai, nekā Latvijai noteikti ir gan maznodrošinātie, gan vienkārši cilvēki bez pienācīgiem uzkrājumiem, lai atstātu Latviju un izbrauktu uz Krieviju, lai gan viņi to vēlētos," pauda iniciatīvas autors.

Tāpēc, viņaprāt, šo situāciju risinātu Latvijas valsts apmaksāta repatriācija uz Krieviju Latvijas iedzīvotajiem, kuri to izvēlas, rezultātā mazinātu konfliktus sabiedrībā un pastiprinātu Latvijas iekšējo drošību un labklājību.


Foto: Freepik