Vai ar iesnām var apmeklēt mācību iestādi?

Ne tikai vecāki, bet arī mediķi īsti nezina, kā rīkoties, ja skolā vai bērnudārzā ierodas bērns ar iesnām. Problēma ir tajā, ka bērni, sākoties skolai, nereti ir ar iesnām, bet bieži tam nav nekādas saistības ar vīrusiem. Kā rīkoties?

Vairāki vecāki saskārušies ar situāciju, kad, uzsākot bērnudārza gaitas, bērnam parādījušās pirmās iesnas un, lai atgrieztos grupiņā, iestādē lūgts uzrādīt ģimenes ārsta zīmi.

Tikmēr Burtnieku novada pirmsskolas izglītības iestādes “Burtiņš” medmāsa ReTV Ziņām stāsta, šajos apstākļos tomēr jāskatās, kā katrs bērns jūtās: “Katram vecākam pašam jābūt atbildīgam par savu atvasi, tāpēc pirms ierašanās bērnudārzā, katrā ģimenē bērnam katru rītu ir jāizmēra temperatūra. Ja viņš labi ēd, adekvāti uzvedas, spēlējas, ja drusku iesnas tek, tad mājās nesūta, bet tad, ja visu laiku traucē mācību procesā, tad gan jau ziņo vecākiem.”

Gan “Burtiņā”, gan arī Valmieras sākumskolā atzīst – šogad vecāki daudz biežāk vēršas iestādēs ar jautājumiem, ka rīkoties: ja iesnas tik stipras, ka traucē mācīties, tad jādodas pie ģimenes ārsta; ja nelielas, tad arī aicina sazināties ar ģimenes ārstu, ja atļauj nākt uz skolu, tad var nākt, ReTV Ziņas uzzināja skolā. Savukārt, ja ir alerģiskās iesnas, tad var nākt uz skolu, uzrādot ģimenes ārsta zīmi.

Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide sarunā ar ReTV uzsver, ņemot vērā Veselības ministrijas norādījumus, šobrīd jebkuram pacientam, kurš vēršas pie ģimenes ārsta, pat ar sīkākajām iesnām, jāveic Covid-19 tests.

Bērnu klīniskās slimnīcas profesore Jana Pavāre norāda – bērniem līdz sešu gadu vecumam reizi gadā normāli ir izslimot pat astoņas vīrusa infekcijas. To, vai bērns var būt Covid-19 pozitīvs, jāvērtē vecākiem, ņemot vērā, vai bērns ir ceļojis un vai bijis iespējamā kontaktā ar inficēto personu. Taču skaidru atbildi var sniegt tikai tests.