Vai Daugavpils slimnīca ir gatava uzņemt Covid - 19 slimniekus no citiem reģioniem?

Daugavpils reģionālajā slimnīcā šobrīd ārstējas vidēji 40 Covid – 19 pacientu. Daļa no tiem pārvesti no šobrīd slēgtās Aizkraukles slimnīcas. Daugavpils slimnīcas darbu tas neesot ietekmējis, jo uzņemto skaits ir salīdzinoši mazs. Ja saslimušo skaits turpinās pieaugt - vai slimnīca būs gatava uzņemt Covid – 19 pacientus no citiem reģioniem?

Daugavpils slimnīcā kopā ir 600 gultasvietas, kas sadalītas akūto pacientu ārstēšanai un plānveida pakalpojumu sniegšanai. Šobrīd Covid – 19 pacientu ārstēšanai rezervētas 100 gultas vietas. Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs norāda, ka uzņemt Covid – 19 pacientus palīdz priekšlaicīga sagatavošanās un pārprofilēšanās. Viņš arī uzsver, ka brīdī, kad Covid – 19 slimnieku īpatsvars sasniegtu 50%, slimnīca būtu gatava atvēlēt vairāk gultasvietas.

Ņemot vēra, ka šobrīd slimnīcā esošo Covid – 19 pacientu skaits svārstās ap 35 līdz 40 slimniekiem, Daugavpils slimnīca ir gatava uzņemt pat divas reizes lielāku pacientu skaitu. Slimnīcā ir pieejamas 25 plaušu ventilācijas iekārtas. Lai ievērotu epidemioloģisko režīmu un sanitārās normas, dezinfekcijas un aizsardzības līdzekļu krājumi nodrošināti vismaz mēnesim uz priekšu. Lielākais risks šobrīd ir personāla saslimšana, inficējoties ārpus slimnīcas. Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs: “Pa visu šo laiku mums ir bijuši tikai divi gadījumi, kad, izmeklējot saslimšanas kontaktpersonu ķēdi, atklāts, ka personāls inficējies slimnīcas telpās. Tas noticis tāpēc, ka pacientam bija jānodrošina neatliekamā ārstēšana, kuras laikā inficējās slimnīcas darbinieki. Izmeklējot pārējos personāla saslimšanas gadījumus konstatēts, ka inficēšanās notikusi ārpus slimnīcas”.

Lai mediķi varētu droši strādāt, Daugavpils slimnīcas galvenā medicīnas māsa uzsver, galvenais šajā situācijā, kad ievērojami palielinās Covid - 19 saslimušo skaits, pacientiem ir jābūt atklātiem. Natālija Degtjarjova, Daugavpils reģionālas slimnīcas galvenā medicīnas māsa norāda, ka arī viņi saskaras ar pacientiem, kuri melo gan par veselības patieso stāvokli, gan faktu, ka viņiem ir bijis kontakts ar Covid – 19 inficētajiem. Medmāsa uzsver, ka palīdzība tiks sniegta visiem, bet galvenais šajā gadījumā ir atklātība, lai varētu nodrošināt drošus apstākļus visiem. 

Lai Daugavpils slimnīca spētu uzņemt Covid - 19 slimniekus un sniegt neatliekamo palīdzību arī sarežģītos Covid - 19 saslimšanas gadījumos, jau šobrīd tās darbu citu pacientu ārstēšanā atslogo Krāslavas slimnīca. Tur no Daugavpils tiek nogādāti tie pacienti, kuriem nepieciešams nodrošināt preventīvo, hronisko un paliatīvo aprūpi.