Vai iedzīvotāji gatavi stāvēt rindā pēc vakcīnas?

Satiktie iedzīvotāji Valmierā uzskata dažādi – vakcinēšanai drīzāk jānotiek secīgi, kā iecerēts, taču, ja dienas beigās būtu iespēja, pieļauj, ka stāvētu rindā pēc potes.

Valmieriete Ilze pauž: “Īstenībā, jā, jo ne jau visi var atskriet tad, kad viņam tā rinda ir. Citi pat vēl strādā, citiem varbūt nav, kur bērnus likt. Šausmīgi garā rindā kā tagad Maximā es nestāvētu, bet tādā sakarīgā rindā – kāpēc gan ne?”

“Man jau ir vakcīna, tāpēc es par to tā daudz nerūpējos. Ja ieviest, tad drusku vismaz kaut kādā koordinētākā veidā. Tas izklausās ļoti haotiski, tāds izmisuma solis,” atzīst mazsalaciete Saiva. 

Tikmēr iedzīvotāji arī saka, ka negrasās vakcinēties. Un vēl izskan viedoklis – vēlētos sagaidīt personisku uzaicinājumu, nevis stundu aiz durvīm velti gaidīt, beigās saņemot paziņojumu, ka visas šodienas devas iztērētas.

Mārīte, valmieriete, saka: “Es tā kā esmu pret vakcīnām, bet - brīvajā rindā stāvēt, tas jau bišķiņ pa traku. Jo, ārā stāvot, jau arī nestāvēs viens aiz otra divus metrus, visi būs klāt saspiedušies saspiedušies. Tie ir papildus riski. Tas ir bezjēdzīgi.”

“Es būtu. Es pieteicos arī, bet vienkārši mūsu gada gājuma cilvēki, mums nav cerības tik ātri. Es zinu, ka ārzemēs ir tā, ka laikam cilvēki var izmantot kaut kādas nakts stundas,” atzīst kocēniete Anda.


Foto: unsplash.com