Vai meža kāpas Jaundubultos aizstās būvlaukums?

Priežu mežs Jaundubultos, kas atrodas pārdesmit metrus no jūras, pašlaik ir iecienīta pastaigu vieta vietējiem, bet, iespējams, drīzumā šeit varētu būt būvlaukums. Ko darīt ar šo mežu, Jūrmalas dome lems 27. janvārī.

Pašreiz jūrmalnieku iecienītā pastaigu vieta ir valstij piederoša kāpa ar priežu mežu, kas reiz bijis sanatorijas “Rīgas līcis” atpūtas parks. Pagājušajā gadā veco sanatoriju, kas atrodas citā zemes gabalā, kā arī caurlaides ēku un nojumi iegādājies uzņēmums “EM Investments”. Grozījumi Meža likumā pavēruši iespēju iegūt īpašumā arī 36 000 kvadrātmetru lielo mežu, par ko sašutuši ir apkaimes iedzīvotāji.

Valsts aktīvu pārvaldītājs “Possessor” ReTV Ziņām stāsta, ka lūdzis Jūrmalas domei pateikt plānoto zemes lietošanas mērķi, jo par to interesējies jaunais būvju īpašnieks. “Šis zemes gabals jau ir sen nodots privatizācijai, bet visus šos gadus ir pastāvējuši ierobežojumi sakarā ar to, ka Meža likums nepieļāva privatizāciju un atsavināšanu zemes gabaliem, kuru sastāvā esošais mežs nepārsniedz 0.12 hektārus pilsētās un 0.5 hektārus laukos. Šim zemes gabalam ir mainījies īpašnieks, kurš ir izrādījis vēlmi nomāt un arī turpināt privatizācijas procesu šim zemes gabalam,” pauž Darja Ivanova, “Possessor” Nekustamā īpašuma departamenta vadītāja.

Jūrmalas aizsardzības biedrību satrauc, ka nākamais solis varētu būt zonējuma maiņa teritoriālajā plānojumā, tādējādi Jūrmalai atņemot neskaitāmas simtgadīgas priedes, samazinot iespēju elpot svaigu gaisu. Portālā “manbalss.lv” uzsākta parakstu vākšana par to, ka kāpa jāpatur iedzīvotāju pastaigām. “Es šaubos, vai viņiem ir doma taisīt parku priekš iedzīvotājiem. Protams, viņi domās, kā to izmantot, viņi jebkurā brīdī var prasīt nodot apbūvei to zemes gabalu. Mums jau ir izcils piemērs Bulduros, blakus Kargina kunga villai,” atzīst Uldis Kronblūms, Jūrmalas Aizsardzības biedrības pārstāvis, Jūrmalas domes deputāts.

Sazināties ar būvju īpašnieku ReTV neizdevās, bet Jūrmalas domes īpašumu pārvaldē skaidro, ka bažām neesot pamata. “Arī teritorijas plānojuma grozījumi tiek virzīti izvērtēšanai gan komitejās, gan domes sēdēs, bet šajā teritorijā nav plānots mainīt zonējumu,” stāsta Sandra Brauere, Jūrmalas domes Īpašumu pārvaldes Pašvaldības īpašumu nodaļas vadītāja.

Aizsardzības biedrība valsts aktīvu pārvaldītāju rosinājusi zemes gabalu nodot pašvaldības īpašumā. Tā būtu gandrīz vai garantija, ka priedēm apaugusī kāpa arī turpmāk paliks atpūtas zona iedzīvotājiem. Vai dome pārņems uzņēmēja iekāroto zemes gabalu, deputāti lems pēc nepilnām trīs nedēļām.

Foto: Freepik