Vai pilotu akadēmijas studenti varēs atrast darbu?

“airBaltic” Pilotu akadēmija Latvijā atklāta 2018. gadā, un tā veidota ar mērķi sagatavot augsti kvalificētus pilotus, kuri pēc tam varētu strādāt gan Latvijas lidsabiedrībā, gan citviet Eiropā un pasaulē. Kursu līdz šim absolvējuši 14 studenti, no kuriem daļa sākuši strādāt “airBaltic” citos amatos, daļa atrodas tādā kā dīkstāves režīmā, nesaņemot algu, kā arī gaida Covid-19 epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos. Covid-19 ietekmējis arī pašu mācību procesu.

 “Air Baltic Training” izpilddirektors Kristaps Lapsa saka: “Tajā mirklī, kad sākās Covid-10 pandēmija, gadu atpakaļ, bija neizpratne, ko darīt. Ļoti ātri pārfokusējāmies un uzsākām teorētiskās apmācības attālināti. Dotajā mirklī situācija ir uzlabojusies, varam turpināt apmācības praktiskajiem lidojumiem.”

Mācīties “airBaltic” pilotu akadēmijā ir dārgs prieks - aptuveni divu gadu kurss izmaksā 79 tūkstošus eiro. Daļa studentu izmanto bankas kredītus, citi balstās uz ģimenes rīcībā esošajiem līdzekļiem. Akadēmijas studentus mainīgā Covid-19 situācija šobrīd īpaši neuztraucot. Viņi uzskata, ka iegūtās zināšanas ļaus veiksmīgi atrast darbu aviācijas nozarē. 

“Pirmajā brīdī, kad pateica, ka lidojumus atceļ, aviācijā tik labi nesokas, tad emocionāli bija tāda atbilde - neapmierinātība, tas baigi nepatika. Nākotnē es saredzu, ka aviācijas nozare atgūsies, pašlaik tas lēnām notiek,” saka “airBaltic” Pilotu akadēmijas 5. grupas students Kārlis.

Kristaps Lapsa: “Tuvāko trīs līdz četru gadu laikā plānots, ka “airBaltic” flotē būs pieaugums līdz 50 gaisa kuģiem. Kas attiecas uz pilotu skaitu - četru gadu laikā būs nepieciešami 250 - 300 jauni piloti. Lielākā daļa būs no pilotu akadēmijas, tā kā tur mēs riskus nesaredzam.’’


Foto: airbaltics.com