Vai Vidzemē uzdarbojas automašīnu zagļu grupējums?

Pirms trim dienām Valmierā, Jumaras ielā pie Vidzemes slimnīcas stāvlaukuma, pastrādāts noziegums.

Andris Šteimaks, Valmieras policijas iecirkņa priekšnieks: “Šobrīd mums notiek izmeklēšana – konkrētāk neko nevaru pateikt, bet pēc šiem te laikiem varam konstatēt, ka transportlīdzekļu vienību bojāšana notikusi īsā laika sprīdī. Iespējams no pulksten sešiem līdz pusastoņiem rītā.” 

Par automašīnu bojāšanu un zādzībām policijā sākti vairāki kriminālprocesi. Tikmēr apkaimē dzīvojošie stāsta – nekādu pazīmju un aizdomas, ka noticis noziegums neesot bijušas. No neoficiāliem avotiem ReTV tapis zināms, ka nevienai no automašīnām neesot nostrādājusi signalizācija, kas potenciāli varētu nozīmēt, ka zagļi pratuši tās neitralizēt. 

Valsts Policija šomēnes vēl ziņojusi par zādzību Amatas novadā, kurp apzagts automašīnas salons brīdi, kad autovadītājs mainījis riepu, turklāt, tas esot noticis iespējami apzināti - zaglis novērojis mašīnas vadītāju pirms tam, sekojis viņam, sadūris riepu un tad, kad mašīna apstājusies, ātri notikusi zādzība. Vēl ir ziņas no Līgatnes novada - tur naktī četrām Volvo mašīnām nozagti lukturi. 

Šobrīd notiek izmeklēšanas, bet tikmēr policija aicina mašīnas neatstāt neaizslēgtas, neatstāt tajās dokumentus, vērtīgas mantas, uzstādīt signalizācijas arī vecākiem spēkratiem un marķēt automašīnu detaļas.