Vai vienai NMPD brigādei nevakcinētu mediķu dēļ draud likvidācija?

Pašā pandēmijas uzplaukumā Krāslavas novada domes vadība uztraucās, ka nevakcinētu mediķu dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadība varētu uz pusi likvidēt brigāžu skaitu, kas atrodas Dagdā. Tur šobrīd darbojas divas brigādes, jautājums - vai paliks otra? Šodien Rēzeknē tikās gan Krāslavas novada priekšsēdētāja vietnieks, gan NMPD vadītāja Liene Cipule.

Dagdas divas NMPD brigādes apkalpo lielu teritoriju. Vienai no šīm brigādēm gandrīz bija jāpārtrauc darbs, jo brigāde nebija vakcinējusies. “Bažas radās par to, ka valstī bija noteiktais termiņš, daži no darbiniekiem NMPD nebija vakcinēti. Tātad - viņi tika atstādināti uz laiku no šī darba. Kādu laiku tomēr viena brigāde kā tāda nakts laikā netika izsūtīta uz izsaukumiem. Līdz ar to pienāca ziņas, ka NMPD vadība, izvērtējot to, varētu arī kaut kādā mērā samazināt brigāžu skaitu,’’ norāda Aivars Trūlis, Krāslavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks (LRA).

Tieši tāpēc šodien Krāslavas novada domes pārstāvis brauca uz Rēzekni, kur NMPD vadītāja Liene Cipule godināja labākos darbiniekus. Krāslavas vietvarai bija svarīgi klātienē saprast, kāda tad ir realitāte. “Es jau šodien, tiekoties ar mēra vietnieku, apliecināju, ka mēs neesam plānojuši Dagdā mazināt brigāžu skaitu. Tātad - tas kopā paliks divu brigāžu apjomā,” saka Liene Cipule, NMPD vadītāja.

Uz jautājumu, vai var apliecināt informāciju, ka vairāki darbinieki, kuri strādā NMPD Dagdas brigāžu punktā, līdz šim nebija vakcinējušies, Liene Cipule atbild izvairīgi. “Es neatceros un nevarēšu komentēt katra darbinieka vakcinācijas statusu. Latgales reģions - tāpat kā visi - sasniedza ļoti augstu aptveri un laicīgi. Iespējams, tas bija punkts, kur bija vēlāk šī te vakcinācija noritējusi, bet Dagdas punktā – jā, vienu brīdi mums bija samazināts stundu skaits, tādēļ, ka liels darbinieku skaits bija prombūtnē. Jā, tas gan bija fakts, viņi bija inficējušies ar Covid-19.”

Krāslavas novada domes pārstāvis pēc šīs dienas tikšanās atklāj, ka nu sirds esot mierīgāka: “Tagad mani Cipules kundze pārliecināja, ka tomēr brigādi neņems nost, bet korekcijas tiks ieviestas darba laikā.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja arī šodien ReTV atklāja, ka dienests šobrīd apsver plānus veidot jaunas brigādes, pārdislocēt esošas visas Latvijas teritorijā. “Es neteikšu konkrētas vietas tāpēc, ka situācija ir ļoti, ļoti mainīga. Tas ir atkarīgs no tā, kā pašvaldības mums var palīdzēt ar pieejamajām telpām. Mums ir bijis tā, ka mēs plānojam, bet dabūjam desmit kilometrus uz citu pusi. Bet mums ir plānota brigāžu izveide uz “Via Baltica” ceļa, mums ir plānots uz Liepājas šosejas pie apdzīvotām vietām veidot vēl vienu punktu, kur mēs konstatējām, ka mums nav labākie rādītāji izsaukumu izpildē, sevišķi, kas saistīti ar augsta riska izsaukumiem, piemēram, auto avārijām.”’

Jāatgādina, ka tieši Krāslavas novada Dagdā nākamgad plānota jauna Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo būvniecības sākšana, kurā jaunas un modernas telpas varētu atrast arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm.


Foto: NMPD