Vairākās Kuldīgas slimnīcas nodaļās uzlabots aprīkojums

Īstenojot projektu "Tehnoloģiju iegāde SIA "Kuldīgas slimnīca" un SIA "Liepājas reģionālā slimnīca", uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti Kurzemes iedzīvotājiem", Kuldīgas slimnīcā ir iegādātas gan mūsdienīgas diagnostikas iekārtas, gan veikti uzlabojumi pacientu ērtībām, aģentūru LETA informēja SIA "Kuldīgas slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Šlakorciņa.

Pērn, iegādājoties jaunu autoklāva (tvaika sterilizatora) iekārtu, ir pabeigti uzlabojumi Centrālās sterilizācijas nodaļā. Savukārt šogad, līdz ar operāciju lampu nomaiņu abās operāciju bloka zālēs, uzlabota operāciju kvalitāte. Tagad gan ginekoloģisko, gan ķirurģisko operāciju zālēs ir jauni operāciju galdi un jaunākās paaudzes operāciju dubultlampas.

Lai uzlabotu Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas darbu, 2022.gadā iegādāts jauns ultrasonogrāfs pacienta veselības problēmu precīzākai diagnosticēšanai. Šogad aprīkojums papildināts ar mūsdienīgākiem pacientu pārvietošanas ratiem.

Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā nodrošināts moderns, prasībām atbilstošs iekārtojums anesteziologu- reanimatologu darbam.

Pie jauniem pacientu pārvietošanas ratiem ir tikušas arī iekšķīgo slimību, dzemdību un ginekoloģijasa, kā arī ķirurģijas nodaļas.

Tāpat pērn Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļai piegādāti infuzori un perfuzori, kā arī mūsdienu medicīnas prasībām atbilstošs videolaringoskops. Iekārtas paredzētas drošākai un kvalitatīvākai intensīvās terapijas pacientu aprūpei - medikamentu ievadei un medicīnisko manipulāciju veikšanai.

Jaundzimušo veselības uzraudzībai un aprūpei iegādāta jauna mehāniskās plaušu ventilācijas iekārta un otoakustiskās emisijas audiometrs dzirdes rādītāju noteikšanai. Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas palātās ierīkota māsu izsaukuma sistēma, kas veicina sieviešu drošības izjūtu un uzlabo aprūpes kvalitāti.

Lai gan dzemdības ir dabīgs process, dažkārt dzemdības ir sarežģīts pārbaudījums gan māmiņai, gan bērnam. Projekta laikā iegādātā ierīce "STAN S41", kas ir daudzfunkcionāla ierīce un ar kuras palīdzību ir iespējams uzraudzīt gan pašas grūtnieces vitālās funkcijas, kā arī izvērtēt augļa labsajūtu dzemdību laikā.

"Šis projekts Kuldīgas slimnīcai ir nozīmīgs solis, lai nodrošinātu konkurētspēju un veselības aprūpi labā kvalitātē," atzīst Kuldīgas slimnīcas galvenais ārsts Edgars Siliņš.

Projekta mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru, iegādājoties tehnoloģiskās iekārtas SIA "Kuldīgas slimnīca un SIA "Liepājas reģionālā slimnīca". Projekts ilga no 2019.gada 2.janvāra līdz 2022.gada 30.decembrim. Projekta kopējās izmaksas ir 1 487 489 eiro.Foto: Freepik; ilustratīvs