Vairāku pašvaldību policijas atsākušas velopatruļas

Daudzviet Latvijā pašvaldības policijas patrulē ne tikai ar auto, bet arī velosipēdiem. Līdz ar pavasarīgajiem laikapstākļiem pašvaldību policijas darbinieki jau devušies pirmajās velopatruļās.

Valmieras novada Pašvaldības policijas velopatruļu ReTV satiek aktīvās atpūtas parkā Valmierā. Inspektores neslēpj, ka par iespēju šo darbu veikt arī šādi, ir ļoti apmierinātas un labprāt izmanto. 

 “Ar riteņiem nenogurst, jo šie ir elektroriteņi. Piemēram, pirmdien arī bija gadījums - mēs dežurējām divas sievietes velopatruļā. Braucot augšā pa Valmieras Gaujas tiltu, ļoti viegli uzmināmies. Varēja just, ka cilvēki bija patīkami nošokēti, cik sievietes veikli var uzbraukt kalnā,” saka Dace Šmite, Valmieras novada pašvaldības policijas vecākā inspektore.

 “Šī ir mana pirmā velopatruļa, taču pagaidām viss ir ļoti labi. Iepriekš esmu patrulējusi pārvietojoties ar kājām. Iesaku arī pārējiem kolēģiem izmantot šo iespēju – svaigs gaiss, silts laiks un sportiskas aktivitātes,” saka Viktorija Bergmane, Valmieras novada pašvaldības policijas inspektore.

No kopā 40 pašvaldības policijas darbiniekiem Valmierā aptuveni desmit ir izrādījuši interesi veikt dienesta pienākumus, pārvietojoties arī velosipēdu. Galvenā priekšrocība strādāt šādi esot tas, ka var nokļūt vietās, kur ar automašīnu nav iespējams piebraukt. Tas arī ir iemesls, kādēļ - nu jau pirms vairākiem gadiem - šādas velopatruļas izveidotas arī Kuldīgā, Smiltenē un Rīgā. Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns saka: “Ja nav lietus vai ļoti karsts, tad velopatruļa brauc reizi dienā. Viņiem ir attiecīgi sadalīts maršruts - vienu dienu tā var būt pastaigu taka Kuldīgā, kas ir iecienīta un vairākus kilometrus gara. Nereti tur tiek lietots alkohols, pastaigas ar suņiem utt.”

 “Ir pagājuši astoņi gadi. Šobrīd ir tā, ka tos elektrovelosipēdus izmantojam šad un tad vasaras sezonā. Tas ir retākos gadījumos, varētu teikt, ka īpašos - vai tie ir kādi svētki, vai zināmas vietas, kur cilvēki sākuši vairāk atpūsties,” pauž Egija Cekula, Smiltenes novada pašvaldības policijas priekšniece.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis: “Vasarā, kad skolās ir brīvlaiki, tad mēs darbiniekus, kuri pārējā periodā strādā pie skolām, iesaistām velo patruļās. Pārsvarā tiek piesaistīti parkiem, promenādēm, kādām citām lielākām teritorijām, kur ar kājnieku patruļām būtu grūti visu teritoriju regulāri apsekot.”

Rīgas pašvaldības policija iecerējusi nākotnē izveidot arī tādu policistu patruļu, kuras darbinieki pārvietotos ar elektroskrejriteņiem. Šobrīd gan šīs idejas ieviešanu apgrūtinot ielu kvalitāte. 


#SIF_NVZ2022