Vakcinācijas autobusi – arī reģionālajās pilsētās

Pirmie mobilie vakcinācijas centri jeb vakcīnbusi kursēt Rīgas mikrorajonos sāka jau oktobra vidū. Lai gan sākotnēji bija paredzēts, ka tie darbosies līdz 5.novembrim, ņemot vērā lielo iedzīvotāju atsaucību, vakcīnbusu kursēšanas grafiks pagarināts. Sākot ar pagājušās nedēļās nogali, saņemt poti pret Covid-19 iespējams arī vakcinācijas autobusos Rēzeknē, Daugavpilī un Jēkabpilī.

Pie vienas no Rēzeknes vidusskolām piestājis vakcīnbuss, kur iedzīvotājiem ir iespēja saņemt poti pret Covid-19 vīrusu. Tas ir speciāli vakcinācijas procesam pielāgots autobuss, kas līdz šim pilsētas ielās kursēja kā sabiedriskais transports. Pirmajā dienā gara vakcinēties gribētāju rinda gan neveidojās, taču atnākušie atzinīgi novērtēja iespēju tikt pie potes ātrāk nekā citviet. “Pa vasaru nebija laika, strādājām visu laiku! Nu, tā sanāca, bet vakcinēties domājām, vienkārši atlikām, atlikām uz vēlāku. Tagad jau pēdējais laiks! Es biju ierakstīts tur rindā. Bet šeit uzzinājām, ka agrāk notiek. Protams, ka jāvakcinējas. Tomēr, kā teikt, visa dzīve bija uz vakcīnām,” saka Juris, rēzeknietis.

Daži uzrunātie iedzīvotāji neslēpa, ka vakcināciju atlikuši, jo izjūt bailes. Tomēr vakcinācijas sertifikāts vajadzīgs, lai nezaudētu darbu. “Es jau tā uz slimības lapas ilgi biju, ar mazmeitām. Un tad, kad, nu, jā, jāsēž mājās... pazaudēt darbu tagad. Es bērnudārzā strādāju virtuvē un es pati pēdējā paliku, kas nav vakcinējusies,” pauž Skaidrīte, Gaigalavas pagasta iedzīvotāja.

“Sistēmai nepretošos! Es jau pēc otrās devas nāku. Visur būs ierobežojumi, bet priekš kam to? Es neesmu cīnītāja. Kad ar varu piespiež, protams, ka cilvēkus tas attur. Ja vien būtu kaut kā citādāk tas pasniegts,” atzīst Gaļina, rēzekniete.

Līdz ar Rēzekni nedēļas nogalē vakcinācijas autobuss kursēt sācis arī Jēkabpilī, savukārt Daugavpilī darbojas divi vakcīnbusi. Nacionālajā veselības dienestā cer, ka šādā veidā izdosies būtiski paaugstināt vakcinācijas aptveri minētajās reģionālajās pilsētās. “Katra pašvaldība pati lemj, kādi ir gan tie pieturas punkti, kur vakcinācijas buss atradīsies, kurās dienās tie atradīsies. Domāti īpaši senioriem, tieši ar to nokļūšanu pie vakcīnas. Ļoti būtiski, lai cilvēkiem turpat viņa mikrorajonā būtu iespēja ātri un ērti saņemt šo vakcinācijas pakalpojumu,” saka Inga Vasiļjeva, Nacionālā veselības dienesta pārstāve.

Lai vakcinācijas autobusā saņemtu poti pret Covid-19 vīrusu, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Līdzi jābūt vien derīgam personapliecinošam dokumentam. “Daugavpilī pieejami vakcīnbusos “Johnson & Johnson”, “Moderna”, savukārt Rēzeknes un Jēkabpils vakcīnbusos ir pieejamas visas trīs vakcīnas – “Johnson & Johnson”, “Moderna” un “Pfizer”. Iedzīvotāji var saņemt gan pirmās potes, viņi var saņemt arī otrās potes, arī mēs aicinām iedzīvotājus saņemt arī balstvakcināciju,” saka Inga Vasiļjeva, Nacionālā veselības dienesta pārstāve.

Cik ilgi vakcinācijas autobusi Rēzeknē, Daugavpilī un Jēkabpilī darbosies, būs atkarīgs no iedzīvotāju pieprasījuma. Piemēram, Rīgā vakcīnbusi iemantojuši lielu atsaucību, kur to kursēšanas grafiks pagarināts vēl par trīs nedēļām – līdz 21.novembrim.


Foto: Freepik