Vakcinācijas centrs Jēkabpilī gatavs darbam

Par liela mēroga vakcinācijas centra vietu Jēkabpilī izvēlēta Jēkabpils sporta halle. Tā atbilst visiem noteikumiem par to, kādiem jābūt B līmeņa vakcinācijas centriem - ar vismaz 45 autostāvvietām, ar telpām vismaz 1500 kvadrātmetru platībā un ar telpu pieejamību no aprīļa sākuma līdz augusta beigām. Vakcinācijas centru pašvaldība izvēlējusies ierīkot tieši ledus arēnā.

Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis pauž: “Kāpēc tāds lēmums – izvietot vakcinācijas centru tieši ledus arēnā? Redz, to jau pats par sevi nosaka vīrusa īpatnība, ka vajag ļoti lielas telpas. Šī ir viena no lielām telpām, turklāt - šobrīd neizmantojama, ar ļoti labu grīdas segumu, ar ļoti labu apgaismojumu, ar ļoti labām iespējām organizēt cilvēku plūsmas.”

Ar distanci cits no cita izvietoti galdi un krēsli, kur notiks reģistrācija, klienta veselības pārbaude pirms vakcinēšanās un pats potēšanas process.

Pateicoties darbinieku spējai ātri strādāt, centrs tika iekārtots ļoti īsā laikā – dažās dienās. Sākotnēji paredzēts, ka medicīniskos pakalpojumus jaunajā centrā nodrošinās Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbinieki. Pats vakcinācijas process būs atkarīgs no vakcīnu piegādēm, un tas ir lielākais jauno centru izaicinājums.

Ināra Pētersone, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektore, atzīst: “Grafiks ir zināms, bet līdz pēdējam brīdim, kamēr nav apstiprināts, kamēr nav atvestas, robežu šķērsojušas derīgas vakcīnas, īpaši plānot arī mēs nevaram.”

Veselības ministrs Daniels Pavļuts 31. martā norādīja, ka Latvijā šobrīd ir aptuveni 92 tūkstoši pieejamu vakcīnas pret Covid-19 devu un ka plāns ir aptuveni 50 tūkstošus devu līdz Lieldienu brīvdienām izvadāt pa vakcinācijas punktiem, tādējādi viņš apliecināja, ka liela mēroga vakcinācijas centri reģionos tiks atvērti Lieldienās. Arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības rīcībā ir informācija, ka vakcinācijas centrs Jēkabpils sporta hallē savu darbību izmēģinājuma režīmā uzsāks 3. aprīlī.

Vakcinējamo personu saraksti jau izveidoti. Tie iedzīvotāji, kuriem pēc saraksta paredzēts vakcinēties 3. aprīlī Jēkabpils sporta hallē, saņems telefona zvanu ar uzaicinājumu ierasties konkrētā laikā. Savukārt tie, kuri vēl nav pieteikušies vakcinācijai pret Covid-19, to aicināti izdarīt vai nu www.manavakcina.lv, vai zvanot uz tālruņa numuru 8989.