Vakcinācijas process Latgalē

No 156 ģimenes ārstu praksēm Latgalē vakcinācijai pieteikušās tikai 49. Viena no tām ir arī Daugavpils ģimenes ārsta Anatolija Požarska prakse, kurā vakcinācija sākusies vien pagājušā nedēļā.

“Man bija vakcinēti pirmie 11 pacienti pagājušonedēļ. Jāsaka tā, ka pacientiem netika novērotas nekādas blakusparādības,” stāsta Anatolijs Požarskis

Gan viņam, gan Rēzeknes ģimenes ārstei Jeļenai Novožilovai šobrīd problēmas rada vakcīnu piegāžu pārtraukumi. Tas rada stresu un apjukumu gan pašiem ģimenes ārstiem, gan pacientiem.

Jeļena Novožilova: “Jūs saprotat, ja cilvēks pierakstīts noteiktā laikā, viņš gaida, viņš neguļ visu nakti, gaida vakcīnu, un nākamajā dienā dakteris zvana un atteic, jā?”

Ģimenes ārsts Juris Juškevičs no Krāslavas atzīst, ka daudzi ir arī dezinformēti. Joprojām ir situācijas, kad ar pacientiem ir jāveic skaidrojošais darbs. “Ievadot baterijas, čipsus, nevis čipus, bet tiešām čipsus ievadot. Stāsta tādas nejēdzības, un mums ir jāsaglabā miers,” tiek teikts.

Lai turpmāk novērstu dezinformāciju sabiedrības vidū, Daugavpilī plāno rīkot vebinārus jeb video seminārus, pieaicinot arī uzņēmējus un lielāko kompāniju pārstāvjus, lai pēc tam informāciju nodotu saviem darbiniekiem. Aprīlī, kad plānota masveida vakcinācija, tāpat kā citās lielajās Latvijas pilsētās, arī Latgalē plānots izveidot vakcinācijas centrus. Latgalē tādi varētu būt Daugavpilī un Rēzeknē.

Daugavpils pilsētas priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska skaidro: “Pašlaik ir tāda doma, lai šis vakcinēšanas centrs tiktu izvietots mūsu Daugavpils Olimpiskajā centrā. Ir liela platība. Tas ir pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Plus arī liela stāvvieta, un mēs varētu arī nodrošināt visu sanitārepidemioloģisko prasību izpildi. Pašlaik jau gatavojam dokumentāciju, lai to varētu arī nosūtīt sadarbības partneriem.”

“Rēzekne piedāvā kā pamata vietu Rēzeknes slimnīcu. Otrais objekts un vieta var būt Olimpiskais centrs, kas atrodas Rēzeknē, kas faktiski 200 metru attālumā no Rēzeknes slimnīcas atrodas,” pauž Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas priekšsēdētājs.

Latgalē šobrīd vakcinēti vairāk nekā 12 tūkstoši iedzīvotāju. Jaunākais SKDS pētījums liecina, 18% Latgales iedzīvotāju vēlas vakcinēties, 39% varētu vakcinēties, tomēr vēlas nedaudz nogaidīt. 24% negrib, bet atzīst, ka citi to var darīt. 12% ir kategoriski pret.