Valainis: jāpieņem ZZS decembrī virzītie grozījumi, lai pašnodarbinātajiem IIN nebūtu jāmaksā avansā

Lai taupītu laiku, Saeimai ir jāpieņem jau decembrī izskatīšanai parlamentā nodotie Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzītie grozījumi, lai pašnodarbinātajiem iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) nebūtu jāmaksā avansā, aģentūrai LETA pauda ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Tā politiķis komentē finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) uzdevumu Finanšu ministrijai (FM) un Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ieviest kā pastāvīgu normu nosacījumu, ka netiek piemēroti IIN avansa maksājumi saimnieciskās darbības veicējiem.

Valainis uzsver, ka ZZS jau pērn rosināja no šīs "aplamās kārtības" atteikties, Saeimā iesniedzot grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", kas paredz par 2023.taksācijas gadu ļaut saimnieciskās darbības ienākuma IIN maksājumus nemaksāt avansā.

ZZS frakcijas vadītājs citē Ašeradena agrāk sniegto atzinumu, ka FM iepriekš neatbalstīja šo likumprojektu, un Valainis pozitīvi novērtē, ka tagad finanšu ministrs esot "mainījis viedokli".

Jau ziņots, ka 2020.gadā, ņemot vērā ārkārtas situāciju Latvijā un citur pasaulē un tās rezultātā radīto ekonomiskās aktivitātes kritumu, tika veikti grozījumi normatīvajā regulējumā, kas paredzēja, ka IIN maksātāji, kas veic saimniecisko darbību, 2020.gadā var neveikt IIN avansa maksājumus, turklāt par to neveikšanu nerēķinot nokavējuma naudu. IIN avansa maksājumu nepiemērošana saimnieciskās darbības veicējiem bija spēkā arī 2021. un 2022.gadā.

Taču šonedēļ VID paziņoja, ka pēc divu gadu pārtraukuma šogad saimnieciskās darbības veicējiem atkal ir jāveic IIN avansa maksājums.


Foto: Freepik