Valdības sociālie partneri no nākamās valdības sagaida lielāku iesaistīšanos

Savu vērtējumu par politisko partiju piedāvājumu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās sagatavojuši pieci lielākie valdības sociālie un sadarbības partneri. Vērtētas desmit lielākās un stabilākās politiskās partijas. 

Valdības sociālie un sadarbības partneri vērtējuši kurām politiskajām partijām, veidojot valdību, ir lielāks potenciāls sadarbībai, kā arī valsts labklājības veicināšanai.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis saka: “Šis nav laiks, kad vajadzētu eksperimentēt, ir nepieciešama zināma stabilitāte, ir jāsaglabā Rietumu kruss, īpaši šajā ģeopolitiskajā situācijā, kad karš Ukrainā. Vienlaikus es vērtēju Apevienotā saraksta nokļūšanu pirmajā vietā ar to, ka šis vēstījums ir par to, ka tiek sagaidīts daudz labāks, iesaistošāks valsts menedžmets, īpaši krīzes laikā.”

Vērtētas ir politiskās partijas, kuras jūlijā un augustā, saskaņā ar pētījumu centra “SKDS” aptauju rezultātiem, saņēmušas vismaz 2,5% iedzīvotāju atbalstu. Kā arī partijas, kuru redzējums par Latvijas attīstību saskan ar sociālo un sadarbības partneru skatījumu. Kopumā katra organizācija pēc saviem principiem vērtēja 10 partijas. Gala rezultātu ieguva matemātiski aprēķinot vidējo rādītāju.  Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite pauž: “Jau valdības deklarācijas sagatavošanas periodā redzēsim, kā tas strādā, un skaidrs, ka no mūsu puses esam vienojušies, ka būsim prasīgs partneris, kas liks spiedienu uz nākošo valdību par to, lai mēs nepieļautu kļūdas, neizdarības vai pavāju sadarbību kāda bija šajā periodā.”

Atgādināšu, ka 14.Saeimas vēlēšanas notiks šo sestdien. Sestdien no plkst. 20.00 līdz diviem naktī ReTV kanālā būs skatāma vēlēšanu nakts, kas top sadarbībā ar portālu “Delfi”.


Foto: Saeima