Valkas sociālajā aprūpes centrā konstatēta masveidu saslimšana ar Covid-19

Kārtējā masveida saslimšana Valsts sociālajā aprūpes centrā. Valkas pašvaldībā ir neizpratnē, jo neviens par Covid-19 saslimšanas vilni viņus nebija informējis.

Valkas novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers stāsta, ka zvanījis un vaicājis, kāda esot situācija – sniegta atbilde, ka tā ir slikta, jo saslimuši ir pilnīgi visi klienti.

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs, atzina, ka neviens oficiāli par uzliesmojumu sociālajā aprūpes centrā nav informējis, taču aprūpes centrā norāda - informācija tika sniegta.

Kristaps Keišs, sociālā aprūpes centra "Zemgale" direktors, pauž: “Valkas pašvaldības vadītājam Ventam Armandam Krauklim vakardien vakarā nosūtīju e-pastu pulksten sešos ar aicinājumu sazināties, lai pārrunātu epidemioloģisko situāciju filiālē “Valka”. Vēlāk, kad ieguvu viņa telefona numuru, mēģināju sazināties, bet uz zvanu man neviens neatbildēja. Pārmetums nebūtu vietā, ka neviens nav informējis. Jā, nav informējis, bet diemžēl otrā pusē nebija, ko informēt.”

Pēc 14 dienu kumulatīvās saslimstības novados uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Valkas reģions ir ar visvairāk saslimušajiem. Šobrīd tie ir 117 cilvēki. Tiesa, Labklājības ministrijā kliedē pašvaldības bažas, kāpēc informācija par saslimušajiem cilvēkiem netika sniegta ātrāk.

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa uzsver: “Tā kārtība visiem ir vienāda, to nosaka epidemioloģiskās drošības likums, proti, neatkarīgi no tā, kas ir šis saslimušais, pirmā komunikācija ir ar epidemiologiem – SPKC.”

Sociālā aprūpes centra "Vidzeme" filiāle ir pievienota aprūpes centram "Zemgale", kuras direktors atrodas otrā Latvijas galā Jelgavā. Kristaps Keišs ReTV Ziņām atzina - situācija aprūpes centrā Valkā tiek kontrolēta.

Valkas novada pašvaldībā ir gatavi sniegt iespēju telpas dzīvošanai mobilai brigādei, kas nepieciešamības gadījumā varētu pabarot un aprūpēt centra iemītniekus. Ir iespēja nodrošināt ar individuālās aizsardzības līdzekļiem, ja tādi būs nepieciešami. Taču neatrisināta problēma, ka pašvaldība nevar uzzināt par saslimušajiem konkrētā iestādē ātrāk.

Labklājības ministrija šodien attālināti sazinājās ar Valkas pašvaldību, lai izrunātu bažas par situāciju filiālē, kā arī kādi riska faktori var rasties pašvaldībai. Tāpat arī Labklājības ministre Ramona Petraviča pieprasījusi skaidrojumus par uzliesmojumu aprūpes centrā.


Foto: Pixabay.com