Valkas – Zvārtavas ceļš iedzīvotājiem jau gadiem sagādājis grūtības

ReTV Ziņu dienests pirms vairāk nekā mēneša pārliecinājās – zemes ceļa posms, kas no Valkas ved uz Zvārtavu, bija teju neizbraucams.

Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītājs Valdis Šaicāns saka: “Šis ceļš iedzīvotājiem sagādājis galvas sāpes patstāvīgi. Zemes ceļš nekad neko labu nedod. Vasarā ir putekļi, kad uzlīst lietus - ir dubļi. Ziemā - apledojums. Mēs redzam - tehnika strādā, darbi ir atjaunojušies, šobrīd šis ceļš ir braucams. Jā, zinu, bija ļoti traģiski, tiešām.”

Uzņēmējs, autoveikala vadītājs Elmārs Smukulis pauž: “Tagad tas posms ir labs, bet visu ziemu ļoti slikts bija, tādas bedres bija. Nu, tagad viņi atsāk darbu. Ļoti bedrains bija, tā, ka es atpakaļ braucu caur Vijciemu, ar kādu otro, trešo ātrumu varēja braukt.”

Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītājs Valdis Šaicāns ReTV Ziņām stāsta – remonta darbi sākti vēlu, realizējot gada izskaņā atlikušos brīvos līdzekļus: “Būvnieki sāka decembrī strādāt, viņiem bija līdz decembrim jāpabeidz. Atšķirībā no citiem gadiem, pagājušā gada decembrī uznāca ziema, šo ceļu pabeigt nevarēja.”

SIA “CTB” komentārs: “Atbilstoši ar “Latvijas Valsts ceļi” noslēgtajam līgumam un parastajai praksei ceļu būvē, meteoroloģiski nepiemērotos apstākļos darbi netiek veikti, iestājas tehnoloģiskais pārtraukums. Tehnoloģiskā pārtraukuma laikā lielā nokrišņu daudzuma ietekmē izbūvētā grants segas konstrukcija pārmitrinājās, neizveidojot nepieciešamo sablīvējumu un nestspēju.”

Lai arī šobrīd ceļš ir krietni labāks, iedzīvotāji joprojām atminas neizbraucamās bedres pirms pāris mēnešiem. “Slodze šim ceļam ir samērā liela, tāpēc, ka šeit var nokļūt no Gaujienas uz Valku. Tie, kas nebrauc caur Igauniju, kas uz Alūksni brauc, visi izmanto šo ceļu. Šeit ir milzīgi meža resursi, līdz ar to šeit ikdienā ļoti daudz smago mašīnu,” saka Valdis Šaicāns.

Pirms vairākiem gadiem bija cerība – autoceļu projekta “Ziemeļu stīga” laikā asfalts tiks arī šim posmam pēc Gaujas attekas tilta, bet līdzekļu nepietika. Šī ceļa pašreizējie būvnieki ReTV Ziņām norāda – darbus plānots pabeigt līdz jūnijam. 


Foto: FreePik