Valmierā atvērts sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”

Valmierā tapusi jauna vieta, kur atpūsties gan ģimenēm, gan sportistiem. Tas ir sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”. Lai gan parks oficiāli tika atklāt tikai nesen, nepacietīgākie jau parku izmēģināja pērnā gada oktobrī. Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks saka - var redzēt, ka viss ir izdevies, priecējot, ka šī vieta visiem patīk. Iepriekš te bija gan slidotava, gan skeitparks diezgan sliktā stāvoklī. Veidojot jauno, bijusi doma, lai šeit būtu, ko darīt dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Laba doma bijusi ideja bija veikt aptauju - pilsētniekiem. Ideju gan bijis daudz vairāk, nekā iespēju tās realizēt. Kopumā, uzticoties arī profesionāļiem, ļoti labi izmantota vieta. “To jau mēs redzam šobrīd, ka visiem patīk. Mēs visi kopīgi varam priecāties, ka Valmierā šāds projekts ir izdevies.”

Einārs Lansmanis, kurš ir alternatīvo un ekstrēmos sporta veidu “The Spot” centra vadītājs, stāsta, ka šādiem parkiem vajadzētu būt jebkurā Latvijas pilsētā. “Šis parks ir piemērs, kādiem vajadzētu būt nākotnes vai mūsdienu parkiem Latvijā - jebkurā sevis cienījamā pilsētā vajadzētu būt šāda veida parkam, kurā ir savienots gan rāmais atpūtas veids, kā pastaigas, izbrauciens ar skrituļslidām vai pastaiga ar mājdzīvnieku, tajā pašā laikā skeitparks, kur var atpūsties jaunieši - pumptracks, kas ir labs vieds, kā ievest jauniešus skeitparkā, attīstīt savu fizisko sagatavotību. Ir bērnu laukumiņš, kas paredzēts mazākiem bērniem. Šeit ir forša vieta, kur vienkārši pasēdēt un paskatīties. Tas ir ļoti labs piemērs pārējām pilsētām.”

Runājot par ekstrēmo sporta veida attīstību - ja pirms desmit gadiem šo sporta veidu vairums negribēja uzskatīt par vērā ņemamu, tad šobrīd, redzot, ka arī olimpiskajās spēlēs parādās disciplīnas no ekstrēmajiem sporta veidiem, var secināt, ka gan šim sporta veidam, gan parkam būs nākotne. Valmieras jauniešu centra “Vinda” interešu izglītības programmas “Ekstrēmie sporta veidi” vadītāja Marta Garā atzīst: “Jo vairāk būs šādi parki Latvijā, jo vairāk arī attīstīsies ekstrēmais sporta veids. Tas, ka tajā vārdu salikumā ir vārds - ekstrēms -, tas nenozīmē, ka tas uzreiz ir kaut kas nevajadzīgs, kaut kas šausmīgi bīstams. Tā vienkārši ir dažādība. Jo dažādāks būs mūsu dzīves veids, jo jautrāka dzīve būs beigu beigās.”

Uzņēmums “Mind Work Ramps” specializējas skeitparku būvniecībā. Šī parka projekta vadītājs Kristaps Pipars stāsta, lai gan parkus būvē jau vairākus gadus gan Latvijā, gan ārpus tās, šādu parku viņi būvēja pirmo reizi.