Valmierā dibina Bertānu basketbola skolu

Valmieras jaunatnes un bērnu basketbola skola nosaukta Dāvja un Daira Bertānu uzvārdā. Līdz šim visi Valmieras sporta veidi bija Valmieras bērnu sporta skolas paspārnē, bet nākamā gada sākumā basketbola sekcija pāries Bertānu Valmieras basketbola skolas rīcībā. 

Tiesa, Dāvis Bertāns atzina – treniņus pats nevadīs: “Man nav tā pacietība, kas trenerim,” saka NBA basketbolists.

Lai gan liela daļa profesionālu sportistu atgriezenisko saiti jaunajiem atlētiem nodrošina pēc karjeras beigām, brāļi Bertāni izlēmuši to darīt jau tagad. Pašlaik ir liela neskaidrība par gaidāmo Nacionālās basketbola asociācijas sezonu, tāpēc Dāvim ir vairāk laika pavadīt mājās.

Dāvis Bertāns: “Internetā visu viegli kārtot, viņam [Dairim] vieglāk ar laika starpību. Šobrīd ir situācija, ka Latvijā būšu līdz janvārim – vairāk brīvais laiks kā normālā situācijā.”

Brāļi Bertāni sniegs arī finansiālu atbalstu basketbola skolas attīstībai, taču konkrētu summu Dāvis neatklāj: “Mēs to runāsim iekšienē, tā nebūs publiska informācija.”

Februāra sākumā Dāvis paziņoja, ka šovasar Valmierā taps āra basketbola laukums – veltīts traģiski bojāgājušajam Kobem Braientam un viņa meitai Džiannai. “Šodien aizbraukšu apskatīties, kāds process. Iespējams, tuvākajā laikā laukums būs gatavs,” teica Bertāns.

Trenēšanās nezināmajam ir sarežģīta – atzīst sportists. Dāvis turpina gatavoties gaidāmajai sezonai un drīzumā uzsāks sarunas par līguma parakstīšanu ar kādu no NBA komandām. Taču šobrīd viņš bauda brīvo laiku kopā ar savu ģimeni.