Valmierā gada izskaņā svētku sajūtu radīs gaismas un vides mākslas instalācijas

Valmierā gada izskaņā svētku sajūtu radīs gaismas un vides mākslas instalācijas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Valmierā par tradīciju kļuvusi gaismas un multimediālu instalāciju programma, kas novada iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina Jaunā gada svētku sajūtu rast Valmieras ielās, laukumos un parkos.

Sagaidot 2023.gadu, no 30.decembra līdz 1.janvārim katru vakaru no plkst.18 līdz 1 Valmierā būs iespējams aplūkot gaismas un vides mākslas instalācijas, ko veidos dažādi Latvijā zināmi mākslinieki un nozares profesionāļi.

Īpaši iespaidīgs vides mākslas objekts un gaismu šovs būs skatāms Vienības laukumā. Kinētiskas instalācijas un šova koncepcijas pamatā ir dinamiskās pilsētas stāsts, kas iezīmē Valmieras attīstību.

Savukārt no 31.decembra plkst.20 līdz 1.janvāra plkst.1 Strenčos un Sedā laukumos pie svētku egles notiks gaismas un skaņas spēles.

Kā vēstīts, daudziem Latvijā esošajiem bēgļiem Ukrainā piedzīvotais ir atstājis spēcīgas psiholoģiskas traumas, tādēļ režisors Intars Rešetins aicinājis Latvijas varasiestādes šogad svētkos atteikties no uguņošanas.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija jau iepriekš bija mutiski vienojusies, ka svētku salūtus nerīkos. Valsts svētkos uguņošana šogad bija tikai Ogrē.Foto: Valmieras novads