Valmierā naktī ielaužas divos veikalos un tos apzog

Mājsēdes laikā ir palielinājušies sadzīves konflikti. Pēdējā laikā arvien biežāk lasāmi policijas ziņojumi, ka tiek apzagtas personas, veikali, notiek mazākas nozīmes noziegumi. Arī Valmierā naktī nesen apzagti divi veikali. Guvums nav liels, taču tas, iespējams, rāda tendenci.

Pirms mazāk kā mēneša tika aplaupīts veikals “LMT” Valmierā; nesen jauna ziņa no policijas - naktī apzagti divi veikali.  “Valsts policija naktī no 2. uz 3. novembri ar pāris stundu intervālu saņēma divas informācijas par to, ka Valmieras pilsētā ir notikusi iekļūšana tirdzniecības vietās. Izbraucot uz notikumu vietām, šī informācija apstiprinājās abos gadījumos,” pauž Jānis Bagāts, Valsts policijas Valmieras iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks.

Nozogot cigaretes un alkoholu, radot kopā zaudējumus 380 eiro vērtībā. Zaglim nepietika ar iegūto laupījumu, devās tālāk uz veikalu “Top”, lai turpinātu papildināt savus krājumus. Jāpiebilst, ka nevis uz veikalu, kas atrodas blakus, bet gan gandrīz trīs kilometru tālo veikalu “Top”, kas atrodas Valmieras otrā pusē.

Veikala vadītāja saņēma zvanu naktī plkst. 3.40 no apsardzes firmas, kas ziņoja par ielaušanos. Tad, kad vadītāja atbrauca uz darbu, priekšā bija jau policija un apsardzes firma.  “Ieslēdzām kameras, patinām atpakaļ. Tur video kamerās varēja redzēt, ka viena persona no sākuma centās iekļūt veikalā no mugurpuses caur rampu. Tā kā viņam tas neizdevās, tad pa galvenajām durvīm, kas viņam arī izdevās. Ar lauzni atspieda durvis. Veikalā darbojās pusotru minūti. Paņēma trīs paciņas cigarešu, divas alkohola pudeles un viss, pa durvīm prom,” saka Genovefa Galauliņa, veikala “Top” vadītāja.

Salīdzinot ar pirmo veikalu, kur zaglis bija paviesojies, šajā veikalā zaudējumi nav lieli - vien 40 eiro. Ilze, kura dzīvo blakus veikalam “Top”, nemaz nezināja, ka notikusi zādzība. Viņa atzīst, ka tagad būs mazliet nedrošāk staigāt. “Šis gals, puse ir tāda mierīga. Nav nekur dzirdēts, ka varētu būt kādas laupīšanas.”

Turpretī Valmieriete Lara nemaz nav izbrīnīta, ka tādas zādzības notiek, kā arī viņa piemin kādu vēl vienu atgadījumu. “Tas tik bieži nenotiek, nav nemaz tik traki. Pagājušogad bija viens atgadījums - izsita “Top” logu. Nu, tā ir pusaudžiem, kuri grib iedzert, kuri grib par velti kaut ko dabūt.”

 “Šādi nodarījumi notiek visu laiku. Tas, ka šobrīd ir vienā naktī ir divi šādi noziegumi reģistrēti, tā varbūt bieži negadās, bet šādā ilgstošā laika posmā. Ja mēs skatāmies pēdējo mēnešu vai ilgāku laika posmu, tad es neteiktu, ka situācija paliek kriminegālā ziņā sliktāka vai labāka,” atzīst Jānis Bagāts.

Pandēmijas laikā policija novērojusi, ka vairāk izsaukumos ir jādodas ģimenes konfliktu risināšanā. “Pandēmija vairāk atsaucas ģimenes konfliktiem un sadzīves konfliktiem, kur cilvēkiem atrodoties četrās sienās, ja tā var teikt, ir grūti savaldīt savus nervus. Ja tas laiks vairāk ieilgst, tad arī šie ģimenes un sadzīviskie konflikti saasinās, tad policijai nākas vairāk izbraukt tieši uz šāda veida notikumiem un reaģēt.”

Policija ReTV Ziņām saka, ka pirmajā mājsēdes laikā noziedzība samazinājās, taču šajā situācijā, kad ir jāievēro mājsēde, atzīst, zagļiem ir vieglāk darboties. Kad tiks noķerts veikala zaglis, sods ne tikai būs par izdarīto noziegumu, bet gan arī par mājsēdes neievērošanu.

 


Foto: Freepik