Valmierā noslēdzas BMX Eiropas kauss

Nedēļas nogalē Māra Štromberga BMX trasē Valmierā noslēdzās Eiropas kausa turnīrs. Spēcīgā svelme netraucēja sportistus sasniegt augstvērtīgus rezultātus. Lai gan cerība bija pulcēt vēl kuplāku dalībnieku skaitu, organizatori zina, kā to uzlabot nākamajās sacensībās. 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Valmierā norisinājās divi pēdējie Eiropas BMX kausa posmi, kas bija otras lielākās sacensības pēc 2019. gadā aizvadītā Eiropas čempionāta. Karstums ietekmēja braucējus, kuri centās atslodzes vietu atrast ēnā. Taču katra sportista ziņā ir pielāgoties laikapstākļiem un sarežģītajai trasei, atzīst sacensību organizatori. Latvijas BMX izlašu menedžeris Artis Ozols: “Trase atbilst visām starptautiskās riteņbraukšanas prasībām, tāpēc bija saruna ar Valmieras pašvaldību. Viņu vēlme, ka šeit notiek lielas starptautiskas sacensības. Pirmie kritēriji ir trases izmēri, līkuma izmēri, kas atbilst prasībām, Valmieras lielākais ieguvums ir infrastruktūra apkārt, kā visu sakārtot, kādi celiņi, olimpiskais centrs blakus, viss nožogots, kas piesaista.”

Labāko rezultātu starp latviešiem uzrādīja Veronika Stūriška, kas apvienotajā dāmu elites, U23 un junioru klasē finišēja otrā. Junioru grupā ātrākais bija Mārtiņš Zadraks. Tokijas olimpisko spēļu dalībniece Vineta Pētersone, kura lielākoties dzīvo un trenējas Kolumbijā, apvienotajā ieskaitē palika aiz labāko trijnieka. “Nav iesākusies, kā gribētos. Atgriezos Eiropā uz pasaules kausiem - tur nav bijis rezultāta ziņā to, ko vēlētos, bet visādi citādi ir bijis labi. Esmu nostartējusi Kolumbijā ar labiem rezultātiem un arī ASV, kur labi gāja,” saka Vineta Pētersone.

Arī braucējam Kristenam Krīgeram sezonā braukšanā nesekmējas, kā cerēts, jo vairākās sacensībās piedzīvoti kritieni. Viņš ikdienā trenējas Māra Štromberga BMX trasē, taču tas nepalīdzēja, sacensības elitē noslēgtas trešajā vietā. “Cik sacensībās braucu, visās ir kritieni, mikrotraumas velkas līdzi. Sacensībās īsti šogad neesmu piedalījies, neko palaidis garām. Nākamnedēļ Latvijas čempionāts. Nedēļu pēc tā - Eiropas čempionāts. Pēc divām nedēļām pasaules čempionāts - tie ir mani galvenie starti, viss vēl ir priekšā!”

Sacensību organizatori atzīst, ka nākamgad plāno organizēt šīs pašas sacensības tepat Valmierā, papildu tam rīkot arī Pasaules kausu, kas būtu lielākie BMX svētki līdz šim Latvijā. 


Foto: 2022 UEC European Cup Valmiera, Facebook