Valmierā notiek a capella meistarklases

Aptuveni 30 dalībnieki no visas Latvijas trīs dienu garumā Valmierā piedalās a capella dziedāšanas meistarklasēs. Ieradušies gan ansambļi, gan arī individuāli mūzikas mīļotāji. Meistarklašu veidotāji - vokālā grupa “Latvian Voices” noslēgumā paredz izveidot kopīgu vokālo ansambli.

A capella ir dziedāšana bez instrumentāla pavadījuma, visdažādāko žanru skaņdarbus šādi var izpildīt gan solo dziedātājs, gan arī grupā. Vokālais ansambris “Latvian Voices” jau sesto gadu savas zināšanas par šo dziedāšanas veidu nodod ikvienam, kurš vēlas šādi pilnveidoties. “Jebkurš var dziedāt, pilnīgi jebkurš cilvēks. Tieši tāpēc par a capella dziedātāju var kļūt ikviens, kurš to no sirds vēlas, jo ir ļoti jāgrib kļūt par a capella dziedātāju. Šis žanrs nav viegls, prasa piepūli, lielākus darba resursus, bet rezultāts nes patīkamus darba augļus.”

Piedalīties a capella meistarklasēs no Talsu novada ieradies vokālais ansamblis “Alba”, tā pārstāve Astra Arbidāne ReTV atzīst, ka viņiem šis ir vērtīgs izaicinājums. “Es dziedu gadus 10, bet esmu pilnīgais amatieris, notis nepazīstu. Bet, kā redzat, dziedāt tas netraucē, ka notis cilvēks nemaz nepazīst. Atnāca mums jauna vadītāja un sarežģījās repertuārs, pacēlās latiņa augstāk, mēs mēģināsim tagad tikt līdzi.”

Savukārt Edvīns Kevingšs attīstīt savas a capellas dziedājuma prasmes Latvijā ieradies pat no Šveices. “Man vienmēr ļoti interesējis džeza mūzikas stils un acapellas stils arī. Šveicē es esmu dziedājis vienā, otrā a capellas grupā, un tad, kad es redzēju, ka ir iespēja, es domāju - noteikti ir jāatbrauc.”

“Latvian Voices” dziedātāja Laura Jēkabsone stāsta, ka vokālajiem ansambļiem šo trīs dienu laikā būs iespēja uzlabot ne tikai vokālās prasmes, bet arī pilnveidot kādas pašu repertuārā iekļautas dziesmas a capella skanējumu. Savukārt noslēguma koncertā dalībnieki ieskandinās kopīgi veidotu a capella ansambli, izpildot kādu no jauna aranžētu skaņdarbu. Šajā koncertā skanēs arī ukraiņu tautas mūzikas jaundarbi, kurus aranžējuši mākslinieki visā pasaulē. 

Meistarklasēs pieredzē dalīsies arī acapella grupa no Igaunijas “Estonian Voices”. 


#SIF_NVZ2022