Valmierā notikusi naftas produktu noplūde

Pusotra tonna dīzeļdegvielas noplūdusi Valmieras lietus kanalizācijas sistēmā – tādas ir sekas pirms vairāk nekā diennakts notikušai avārijai,  kurā noplūda 26 tonnas. Lielākā daļa naftas ir savākta, tomēr dienesti intensīvi darbu turpina.

Glābēji naftas produktu izplūdes vietā Gaides strautā izlikuši bonas, kas absorbē dīzeļdegvielas noplūšanu tālāk dabā un, ko notikuma brīdī naftas bāzē neizdevās savākt. Naftas produktu noplūde nav radījusi bīstamību iedzīvotājiem, tomēr Valsts Vides dienests un Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot par pamanītu piesārņojumu ūdeņos.

Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldības vides komunikācijas speciāliste: “Nav nepieciešams uztraukties, taču ir jābūt vērīgiem un jāseko līdzi vai kādās ūdenstilpēs, pilsētā, it īpaši vietās, kur ir lietus ūdens kanalizācijas izplūdes vietas – vai tur kaut kur nepamana piesārņojumu ar naftas produktu atliekām.”

Lielākai daļai apkaimē esošo māju ir pilsētas ūdens pieslēgums, tamdēļ riski esot nelieli. Tikmēr Valsts Vides dienests skaidro, ka pat daži litri noplūdusi degviela videi un augsnei rada kaitējumu. 

Līga Zvirbule, Valsts Vides Dienesta pārstāve: “Kaitējums videi tiešā veidā iestāsies tad, ja tas nonāks līdz Gaujas upei un tad var iestāties jau sekas. Šobrīd, šajā konkrētajā avārijas situācijā ir visas iespējas šo visu novērst.”

Dienas pirmajā pusē ar naftas prouktu piesūcināta 41 bona un veikta arī degvielas nosūkšana no ūdens virsmas. Glābeji notikuma vietu uzraudzījuši arī naktī. Valmieras ūdens komentāru nesniedza un patreiz ūdens analīzes neplāno veikt. Par notikušā cēloņiem šobrīd maz zināms, bet izskanējusi versija – tas noticis, tukšojot cisternu. Arī SIA “East West Transit” situāciju šobrīd nekomentē, sarunā vien norāda – ir satraukti un teritorijā intensīvi strādā.